Termy Maltańskie w Poznaniu: budowa trwa, zobacz galerię zdjęć

2010-09-08 18:08
Termy Maltańskie w Poznaniu: budowa trwa
Autor: Piotr Wagner| www.termydlapoznania.pl

Termy Maltańskie będą największym aquaparkiem w Polsce. Powierzchnia samej zabudowy wyniesie 3 ha, w tym ponad 2420 m2 powierzchni basenów oraz ponad 0,5 km zjeżdżalni. Ogółem kubatura wyniesie 253 659 m3. Będzie drugim co do wielkości aquaparkiem w Europie.

Termy Maltańskie umiejscowione są na brzegu Jeziora Maltańskiego. Obiekt został wkomponowany w teren wolny od zabudowy. Hala basenów rekreacyjnych została umieszczona po stronie zachodniej tj. od strony Jeziora Maltańskiego. W ten sposób uzyskano połączenie wizualne z hali poprzez tereny plaży zewnętrznej w kierunku jeziora.

Galeria konstrukcji stalowej dachu Term Maltańskich:

- Budowa Aquaparku o powierzchni ponad 3 ha jest dla nas ważnym przedsięwzięciem. Jesteśmy dumni, że to właśnie nam powierzono realizację tak ważnej dla Poznania inwestycji – mówi Jarosław Szczupak, wiceprezes Alstal.

Kompleks podzielony będzie na 2 funkcjonalne części: rekreacyjną i sportową, w których znajdować się będą baseny o różnych wielkościach i o specjalnym przeznaczeniu. Budowa stanu surowego potrwa do połowy przyszłego roku, następnie rozpoczną się prace nad robotami instalacyjnymi.

ZOBACZ KONIECZNIE: Termy Maltańskie - projekt architektoniczny

Termy Maltańskie
Autor: Marika Cieślak| www.termydlapoznania.pl Projekt obejmuje budowę zespołu olimpijskich basenów sportowych i rekreacyjnych o europejskim standardzie, przystosowanych do organizacji imprez pływackich rangi  międzynarodowej oraz różnorodnych form rekreacji. W kompleksie znajdą się także gabinety odnowy biologicznej, strefa saun i sala ćwiczeń, powstanie też parking na 485 miejsc.

Generalnym wykonawcą Term Maltańskich w Poznaniu jest Alstal Grupa Budowlana, inwestorem jest Miasto Poznań reprezentowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Termy Maltańskie. Natomiast projekt architektoniczny został wykonany przez warszawską firmę ATJ Architekci.

Galeria zdjęć z placu budowy:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej