Szpital w Sosnowcu będzie miał nowy blok operacyjny

2016-11-10 14:08
Szpital w Sosnowcu
Autor: Biuro architektoniczne Gorgoń Inwestycję rozbudowy szpitala w sosnowcu w formule "sfinansuj i wybuduj" będzie realizowała firma Warbud

Wolno stojący pawilon szpitalny powstanie w formule "sfinansuj i wybuduj". Realizacją całego projektu zajmie się firma Warbud. Wartość inwestycji to 45 mln zł.

Obiekt ma powstać w ciągu 1,5 roku. Rozpoczęcie jego budowy możliwe jest dzięki firmie Warbud, która zapewniła szpitalowi finansowanie projektu. Nie od dziś wiadomo, że sektor zdrowia cierpi na brak środków inwestycyjnych. Formuła "sfinansuj i wybuduj" jest szansą rozwoju m.in. budownictwa szpitalnego. W przypadku placówki w Sosnowcu spłata nakładów inwestycyjnych rozpocznie się dopiero po uzyskaniu przez Warbud pozwolenia na użytkowanie i potrwa 10 lat.

Nowy wolno stojący pawilon będzie miał trzy kondygnacje. Na parterze budynku znajdzie się Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, na którym będzie 12 stanowisk dla najbardziej chorych, poradnie oraz audiowizualna sala szkoleniowa gdzie, będzie można obejrzeć transmisję z przebiegu operacji. Na pierwszym piętrze zaprojektowano Blok Operacyjny z sześcioma salami dla specjalizacji tj.: chirurgia, ortopedia, urologia, ginekologia i otolaryngologia. Powierzchnia całkowita nowego pawilonu wyniesie 4705 m², w tym użytkowa – 3892 m². Powierzchnia zabudowy to 1487 m², a kubatura – 19 600 m³.

Nowy obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szpitalnym 12-metrowym łącznikiem. Wokół pawilonu zaprojektowana została sieć dróg i chodników.

Inwestorem jest Sosnowiecki Szpital Miejski, a projekt powstał w katowickim biurze architektonicznym Gorgoń.

Projekt budowy pawilonu w Sosnowcu w formule "sfinansuj i wybuduj" nie jest pierwszym przedsięwzięciem firmy Warbud. Pierwszą podobną realizacją była rozbudowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu.

Nazwa inwestycji: wolno stojący pawilon przy szpitalu w Sosnowcu
Lokalizacja: Sosnowiec
Funkcja: placówka medyczna
Inwestor: Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Warbud SA
Projektant: biuro architektoniczne Gorgoń
Całkowita powierzchnia: 4705 m²
Powierzchnia użytkowa: 3892 m²
Powierzchnia zabudowy: 1487 m²
Kubatura: 19 600 m³
Liczba kondygnacji: 3

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej