Szpital MSWiA w Warszawie przejdzie kompleksową termomodernizację za prawie 56 mln zł

2021-08-13 10:04
MAWiA Warszawa
Autor: PAP Szpital MSWiA przejdzie termomodernizację. Dostanie na ten cel prawie 50 mln zł

W Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zaplanowano gruntowną termomodernizację. Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 56 mln zł. Termomodernizacja MSWiA obejmie m.in. ocieplenie, wymianę okien i instalacji oraz wdrożenie nowoczesnych systemów zarządzania energią.

Co obejmie termomodernizacja MSWiA w Warszawie?

Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie przejdzie termomodernizację 13 swoich budynków. Obiekty CSK MSWiA zostaną zmodernizowane głównie pod kątem gospodarowania energią cieplną i elektryczną.

Prace budowlane i remontowe budynków przy ul. Wołoskiej 137 w Warszawie obejmą:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów,
  • wymianę okien,
  • wstawienie luksferów,
  • wymianę drzwi,
  • modernizację oświetlenia i wentylacji.

Wymienione zostaną również instalacje centralnego ogrzewania (z modernizacją węzła cieplnego), instalacje ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Projekt termomodernizacji MSWiA przewiduje także zainstalowanie nowoczesnych systemów zarządzania energią, które przyczynią się do zdecydowanej poprawy efektywności energetycznej budynków szpitalnych. Ponadto wykonane zostaną audyty energetyczne (ex-ante) oraz dokumentacja projektowa.

Dotacja na realizację tej termomodernizacyjnej inwestycji zostanie przekazana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków I osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – w zakresie działania 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, które jest wdrażane przez NFOŚiGW w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Termomodernizacja MSWiA za prawie 56 mln zł

Całkowity koszt inwestycji pn. Poprawa efektywności energetycznej w budynkach CSK MSWiA w Warszawie wyniesie 52,2 mln zł. Poza dotacją z POIiŚ, inwestycja zostanie wsparta również przez budżet państwa kwotą ok. 3,7 mln zł.

Termomodernizacja warszawskiego MSWiA zostanie przeprowadzone do końca 2023.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej