STRABAG buduje drogę do Gdańska

2015-11-02 17:11
STRABAG - budowa S6. Nowa inwestycja drogowa
Autor: STRABAG STRABAG generalnym wykonawcą nowego odcinka drogi ekspresowej S6

Konsorcjum STRABAG Sp. z o.o oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. podpisało umowę na przygotowanie projektu i budowę odcinka drogi ekspresowej S6. Nowa inwestycja ma się zakończyć w 2019 roku.

Przedstawiciele konsorcjum STRABAG Sp. z o.o oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. 29 października 2015 podpisali umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Ustronie Morskie - początek obwodnicy Koszalina i Sianowa. Generalny wykonawca nowej inwestycji ma zakończyć budowę w ciągu 34 miesięcy.
W ramach zadania ma zostać wybudowany odcinek drogi o długości 24 kilometrów. 

Dwupasmowa droga będzie wyposażona w niezbędną infrastrukturę. Na planowanym odcinku trasy S6 mają się znaleźć dwa miejsca obsługi podróżnych, usytuowanych od strony północnej i południowej.

STRABAG wykona również obiekty inżynierskie, w tym wiadukty, mosty, przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt dużych, średnich, małych i płazów oraz przepusty. Generalny wykonawca opracuje dokumentację wykonawczą i branżową. Ma uzyskać także  niezbędne decyzje administracyjne, w tym decyzję na użytkowanie.
Koszt nowej inwestycji szacowany jest na 355,16 mln zł netto.

Według planów, droga ekspresowa łącząca Słupsk i Gdańsk ma być gotowa w 2020 roku. Dofinansowanie z nowej unijnej perspektywy musi być wykorzystane do 2023 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej