STRABAG buduje drogę do Gdańska

2015-11-02 17:11
STRABAG - budowa S6. Nowa inwestycja drogowa
Autor: STRABAG STRABAG generalnym wykonawcą nowego odcinka drogi ekspresowej S6

Konsorcjum STRABAG Sp. z o.o oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. podpisało umowę na przygotowanie projektu i budowę odcinka drogi ekspresowej S6. Nowa inwestycja ma się zakończyć w 2019 roku.

Przedstawiciele konsorcjum STRABAG Sp. z o.o oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. 29 października 2015 podpisali umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Ustronie Morskie - początek obwodnicy Koszalina i Sianowa. Generalny wykonawca nowej inwestycji ma zakończyć budowę w ciągu 34 miesięcy.
W ramach zadania ma zostać wybudowany odcinek drogi o długości 24 kilometrów. 

Dwupasmowa droga będzie wyposażona w niezbędną infrastrukturę. Na planowanym odcinku trasy S6 mają się znaleźć dwa miejsca obsługi podróżnych, usytuowanych od strony północnej i południowej.

STRABAG wykona również obiekty inżynierskie, w tym wiadukty, mosty, przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt dużych, średnich, małych i płazów oraz przepusty. Generalny wykonawca opracuje dokumentację wykonawczą i branżową. Ma uzyskać także  niezbędne decyzje administracyjne, w tym decyzję na użytkowanie.
Koszt nowej inwestycji szacowany jest na 355,16 mln zł netto.

Według planów, droga ekspresowa łącząca Słupsk i Gdańsk ma być gotowa w 2020 roku. Dofinansowanie z nowej unijnej perspektywy musi być wykorzystane do 2023 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej