Stadiony na świecie. Stadion Ghelamco Arena w Belgii

2013-06-21 13:22
Stadiony na świecie: Ghelamco Arena
Autor: Ghelamco Poland Ghelamco Arena. Nowoczesny stadion w Gandawie, Belgia. Wokół stadionu planowane są kolejne inwestycje - hotel, centrum handlowe, budynki biurowe

Firma Ghelamco Group kończy ostatni etap prac na nowym stadionie piłkarskim, który powstaje w drugim co do wielkości mieście Belgii – Gandawie. Obiekt pomieści 20 000 widzów. Nowy stadion w Belgii będzie nosić nazwę Ghelamco Arena. Oficjalnie otwarcie inwestycji zaplanowano na lipiec 2013 roku.

Stadiony na świecie: Ghelamco Arena - nowoczesny stadion w Gandawie, Belgia

Za realizację nowego stadionu w Gandawie, tj. drugim co do wielkości mieście Belgii, odpowiedzialna jest firma Ghelamco Group, która w 2010 roku przejęła budowę inwestycji. Nowy stadion w Belgii będzie nosił nazwę Ghelamco Arena. Obiekt pomieści 20 000 widzów. Oficjalnie otwarcie areny zaplanowano na lipiec 2013 roku. Poza nowoczesną architekturą i funkcjonalnością Ghelamco Arena wyróżnia instalacja LED. Na elewacji stadionu zawiśnie ogromny ekran widoczny nawet z 1,5 kilometra. Koszt całej inwestycji szacuje sią na ponad 50 mln euro.

Na terenie wokół stadionu planowane jest stworzenie multi-funkcjonalnego obszaru miejskiego - realizowane będą kolejne inwestycje. W lipcu 2013 r. rozpocznie się budowa hotelu, planowane jest centrum handlowe, a w 2014 oddane do użytku zostaną dwa budynki biurowe.

Zobacz koniecznie: Stadiony na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku w Rosji 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej