Stadiony na świecie. Stadion Ghelamco Arena w Belgii

2013-06-21 13:22
Stadiony na świecie: Ghelamco Arena
Autor: Ghelamco Poland Ghelamco Arena. Nowoczesny stadion w Gandawie, Belgia. Wokół stadionu planowane są kolejne inwestycje - hotel, centrum handlowe, budynki biurowe

Firma Ghelamco Group kończy ostatni etap prac na nowym stadionie piłkarskim, który powstaje w drugim co do wielkości mieście Belgii – Gandawie. Obiekt pomieści 20 000 widzów. Nowy stadion w Belgii będzie nosić nazwę Ghelamco Arena. Oficjalnie otwarcie inwestycji zaplanowano na lipiec 2013 roku.

Stadiony na świecie: Ghelamco Arena - nowoczesny stadion w Gandawie, Belgia

Za realizację nowego stadionu w Gandawie, tj. drugim co do wielkości mieście Belgii, odpowiedzialna jest firma Ghelamco Group, która w 2010 roku przejęła budowę inwestycji. Nowy stadion w Belgii będzie nosił nazwę Ghelamco Arena. Obiekt pomieści 20 000 widzów. Oficjalnie otwarcie areny zaplanowano na lipiec 2013 roku. Poza nowoczesną architekturą i funkcjonalnością Ghelamco Arena wyróżnia instalacja LED. Na elewacji stadionu zawiśnie ogromny ekran widoczny nawet z 1,5 kilometra. Koszt całej inwestycji szacuje sią na ponad 50 mln euro.

Na terenie wokół stadionu planowane jest stworzenie multi-funkcjonalnego obszaru miejskiego - realizowane będą kolejne inwestycje. W lipcu 2013 r. rozpocznie się budowa hotelu, planowane jest centrum handlowe, a w 2014 oddane do użytku zostaną dwa budynki biurowe.

Zobacz koniecznie: Stadiony na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku w Rosji 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej