Stadion w Gdańsku: ukończone prace żelbetowe

2010-08-16 15:58
Budowa stadionu PGE ARENA Gdańsk
Autor: BIEG2012

Na konstrukcji stadionu PGE ARENA Gdańsk ukończono wszystkie prace żelbetowe. Również konstrukcja żelbetowa sky-box’a (centrum dowodzenia, najwyższy element konstrukcji żelbetowej na trybunie zachodniej) jest ukończona (konstrukcja sky-box’a to w większości stal, aluminium i szkło i właśnie te elementy w najbliższych dniach pojawią się w najwyższym punkcie trybuny VIP).

Wokół stadionu PGE ARENA Gdańsk jest też coraz więcej infrastruktury zewnętrzną: trwa układanie masy bitumicznej na odcinkach ulicy Stadionowej oraz na parkingach samochodowych. Jest już ukończony i wyłożony kostką parking autobusowy,Ukończona jest także sieć elektryczna do zasilania oświetlenia przy drogach i na parkingach, jednak słupy pojawia się zgodnie z harmonogramem prac po ułożeniu nawierzchni dróg i parkingów.
Trwają intensywne prace nad przygotowaniem powierzchni komercyjnej (9 tysięcy metrów kwadratowych) pod promenadą zewnętrzna na wysokości trybuny wschodniej. Przygotowane są już wszystkie filary, obecnie trwa układanie stropu, również nad sąsiadującymi tunelami (które przez nasyp wiodą na murawę stadionu). Zarówno powierzchnia komercyjna jak i wszystkie tunele, w tym tunel dla kibiców przyjezdnych, będą ukończone do końca września.

Wewnątrz obiektu trwają prace murarskie i instalacyjne. Na poziomie drużyn ukończono murowanie wszystkich ścian. Na promenadach ukończono ponad 40% kiosków i toalet. W trybunie VIP wkrótce rozpoczną się prace nad ściankami kartonowo-gipsowymi (loże VIP, restauracja), a obecnie bardzo sprawnie przebiegają prace nad instalacjami (wod.-kan., tryskacze, kanały wentylacyjne, grzewcza, sanitarna itd.). na początku września rozpoczną się także prace stolarskie (w tym balustrady na trybunach, uchwyty itd.).
W dniu 12 sierpnia konstrukcja stalowa poszycia stadionu liczy 62 kompletne dźwigary. Już niedługo na palcu budowy, w namiotach premontażowych, pojawia się ostatnie elementy wręgów. Po zainstalowaniu ich na konstrukcji stadionu rozpocznie się odliczanie do opuszczenia wież podporowych.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej