Stadion Narodowy: nowy etap konstrukcji dachu

2010-07-14 17:07
Budowa SN lipec 2010 4261.jpg
Autor: brak danych

Po zamknięciu pierścienia ściskanego, czyli zakończeniu głównej konstrukcji stalowej dachu Stadionu Narodowego, budowa jego zadaszenia weszła w nowy etap.

Mostostal Zabrze przystąpił do łączenia elementów, ze względu na kształt zwanych „jedynkami”, które wraz ze słupami utworzą pylony. Elementy te to odciągi i zastrzały, montowane na stanowiskach wokół niecki stadionu.  Ze względów statycznych muszą być montowane jednocześnie w trzech miejscach, po przeciwnych stronach niecki.
Wykonawcą montażu konstrukcji stalowej jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: Mostostal Zabrze, Cimolai i Hightex.

Zakończony został montaż prefabrykatów trybun po zachodniej stronie stadionu. Jednocześnie tworzone są pierwsze stanowiska dla rozkładania lin stalowych dachu. Liny muszą być rozłożone na trybunach i połączone ze sobą przed podniesieniem konstrukcji dachu.
Postępuje montaż instalacji sanitarnych, mechanicznych i elektrycznych, a także roboty wykończeniowe, w tym elewacji aluminiowo - szklanej, której pierwsze szklenie rozpoczęło się po południowo - wschodniej stronie bryły stadionu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej