Stadion Juvenii w Przemyślu zostanie przebudowany

2010-08-06 14:09

Kosztem 7 mln zł zostanie przebudowany stadion Juvenia w Przemyślu. Część środków - 3 mln pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Dofinansowanie będzie do wykorzystania w dwóch transzach: w 2010 r. – 1 mln zł i w 2011 r.  2 mln zł.
Stadion Juvenia w Przemyślu wraz z pozostałymi 20 obiektami lekkoatletycznymi w poszczególnych województwach został zakwalifikowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu pod nazwą Orliki Lekkoatletyczne. Rozpoczęcie realizacji programu jest uzależnione od stanu przygotowania poszczególnych obiektów.

Zakres rzeczowy przebudowy i remontu stadionu obejmuje m.in. boisko do piłki nożnej, bieżnię okólną 400 m sześciotorową, łuk bieżni typu koszowego, rów z wodą dla przeprowadzania biegów z przeszkodami, bieżnię prostą 100 m ośmiotorową, skocznie do skoku wzwyż, o tyczce, skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem. Powstanie nowa trybuna - dwurzędowa od strony wschodniej. Obiekt zostanie ogrodzony, ułożone zostaną nowe nawierzchnie wokół stadionu. Przebudowane zostaną instalacje wodno-kanalizacyjne i odwodnienia oraz oświeltlenie zewnętrzne. Teren wokół obiektu będzie zagospodarowany - wykonane zostaną nowe zjazdy drogowe, parking i ciągi piesze.

Dokumentacja projektowa została zatwierdzona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Pozytywna opina Polskiego Związku Lekkiej Atletyki niezbędna była jako kryterium dopuszczenia do programu, jednocześnie po przebudowie będzie wstępem do wydania świadectwa pozwalającego na przeprowadzanie oficjalnych zawodów w systemie współzawodnictwa sportowego

Koniec remontu przewidywany jest w przyszłym roku.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej