W Poznaniu czas na zadaszenie

2009-05-22 14:22
Stadion miejski w Poznaniu, przy ul. Bułgarskiej 5/7
Autor: Biuro Projektów Modern Construction Systems sp. z o.o. Stadion miejski w Poznaniu, przy ul. Bułgarskiej 5/7

Z dniem 1 czerwca 2009 r. rozpoczną się prace montażowe konstrukcji dachowej na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Potrwają one do 28 września 2009 r. W tym czasie obiekt wyłączony zostanie z użytkowania. Piłkarze Lecha na początku sezonu 2009/2010 swoje spotkania w roli gospodarza będą rozgrywać we Wronkach.

W ramach prac związanych z przygotowaniem konstrukcji niezbędnej do budowy zadaszenia, zamontowane zostaną m.in. cztery kratownice, z których każda waży ok. 1300 ton. Oznacza to konieczność zamknięcia trybun dla kibiców na okres 4 miesięcy. Pierwotnie roboty planowano na pierwszą połowę przyszłego roku, ale spółka Euro Poznań 2012, która zajmuje się inwestycją z ramienia miasta, zadecydowała o zmianie harmonogramu."Gdybyśmy zdecydowali się te prace przeprowadzić wiosną, to ten okres wyłączenia stadionu z użytkowania wynosiłby ponad sześć miesięcy. Teraz, w okresie letnim, zajmie nam to tylko cztery miesiące" - powiedział PAP wiceprezes spółki Euro Poznań 2012 Michał Prymas.

"Istotną rzeczą jest to, że wiele prac związanych z budową zadaszenia wykonywanych jest na wysokościach. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będa warunki pogodowe zimą przyszłego roku, ale obawiamy się, że mogłoby to stwarzać niepotrzebne niebezpieczeństwo. Poza tym od pewnego czasu główny inspektor pracy wziął poznański stadion za wzór postępowania na wszystkich innych budowach. I na naszej budowie przeprowadzane są szkolenia dla innych inspektorów pracy. Dlatego też nie chcemy dodatkowych wpadek" - dodał Prymas.

Jego zdaniem, zmiana harmonogramu może spowodować, że kompletna przebudowa stadionu może zakończyć się wcześniej niż planowano. Wykonawca ma przekazać stadion do użytku w czerwcu 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej