Stadion piłkarski coraz bliżej

2009-08-05 11:13
Stadion
Autor: APA Kuryłowicz & Associates Miejski stadion piłkarski w Białymstoku ma być gotowy w IV kwartale 2011 r.

Dziewiętnaście krajowych i zagranicznych firm i konsorcjów złożyło swoje oferty do przetargu na budowę nowego stadionu miejskiego w Białymstoku. Wykonawca inwestycji będzie wybrany w październiku. Obiekt, który powstanie przy ul. Słonecznej 1 ma być gotowy w czwartym kwartale 2011 r.

Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szacowany koszt inwestycji to ok. 150 mln zł netto. Pieniądze będą pochodziły z funduszy własnych gminy Białystok oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Projekt nowego stadionu powstał w Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Widownia zaprojektowana na 22, 5 tys. miejsc siedzących będzie w pełni zadaszona. Przewidziano miejsca dla osób niepełnosprawnych (obok każdego stanowiska dla wózka zapewnione będzie miejsce siedzące dla pomocnika). W konstrukcji widowni zostanie zamontowane oświetlenie o mocy nie mniej niż 2000 lux, nagłośnienie oraz nowoczesny system monitoringu. Pod widownią znajdą się 4 poziomy pomieszczeń użytkowych, mieszczących wszystkie funkcje pomocnicze, obsługujące oraz komercyjne. Znajdować się tam będą m.in. sale sportowe (siłownia, kręgielnia, billard), zespół gastronomiczno-komercyjny (bary szybkiej obsługi,
puby, restauracje, kioski z pamiątkami i informatorami, przestrzeń komercyjna).  Pomieszczenia będą dostępne z zewnątrz, tak aby mogły funkcjonować niezależnie od imprez sportowych oraz od strony trybun, jako obsługa kibiców podczas meczów. Oprócz meczy piłkarskich na stadionie będą mogły odbywać się koncerty, targi,  wystawy.

Stadion piłkarski
Autor: APA Kuryłowicz & Associates
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej