Stacja kolejowa w Korytowie zmodernizowana

2007-05-21 17:16
Stacja kolejowa
Autor: brak danych

Oficjalne przekazanie zmodernizowanej stacji kolejowej w Korytowie odbyło się 28 listopada 2006 roku. Inwestycja była kontynuacją remontu linii kolejowej Nr 4 - E 65.

Realizacja przedsięwzięcia ruszyła w lutym 2006 roku. Generalny wykonawca - firma Skanska wykonała przebudowę układu torowego z zabudową 16 rozjazdów i wymianą nawierzchni torowej, przebudowę sieci trakcyjnej i urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów oraz zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym typu EBILOCK. Wykonano również modernizację budynku nastawni dostosowując go do zabudowy tych urządzeń.
Ponadto na modernizowanej stacji wybudowano rozjazdy o niestosowanych do tej pory przez PKP konstrukcjach. Rozjazdy zostały przystosowane do prędkości 200 km/h dla pociągów towarowych, a dla pociągów pasażerskich do 250 km/h. Wartość projektu to 35 mln zł. Został w całości sfinansowany z budżetu PKP PLK.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej