Sportowy Ursynów

2007-05-25 16:03

Hala widowiskowo-sportowa to jedna z najbardziej oczekiwanych i pożądanych inwestycji na Ursynowie. Będzie to obiekt, który ma szansę stać się głównym ośrodkiem życia kulturalnego i wydarzeń sportowych na terenie gminy.

Gmina Warszawa - Ursynów po rozstrzygnięciu przetargu na koncepcję i projekt techniczny, przestąpiła do budowy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Hirszfelda. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum złożone z firm: Mostostal-Export SA z Warszawy, PeKaBex SA Poznańska Korporacja Budowlana oraz "BICK" SA. Hala będzie częścią kompleksu Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, który mieści się przy ul. Hirszfelda i zarządza wybudowanym przed czterema laty przez Gminę Ursynów basenem.

Hala będzie miała 9563 m2 powierzchni użytkowej i pomieści na widowni prawie 2000 osób. Budynek hali stanowią trzy zespoły funkcjonalne: hala z płytą główną boiska o wymiarach: 49 m x 38 m i wysokości 12 m; zaplecze sportowo-administracyjne o powierzchni 1897 m2; część komercyjna o powierzchni 2048 m2, podzielona na cztery sale ćwiczeń;Projekt hali wykonała pracownia autorska PAB z Krakowa, pracami kierował architekt Zbigniew Drobniak. Inwestycja w całości finansowana będzie z budżetu gminy Ursynow.

Jest to kolejna inwestycja poprawiająca bazę sportowo-rekreacyjną na terenie Gminy Warszawa-Ursynów. Wczoraj oddaliśmy do użytku kompleks boisk wielofunkcyjnych, a pragnę dodać , że jeszcze w tym roku przybędą dwa takie kompleksy oraz trzy nowe sale gimnastyczne przy ursynowskich szkołach podstawowych- powiedział w trakcie uroczystości Burmistrz Ursynowa Stanisław Faliński.

Termin zakończenia budowy przewidziany jest na koniec października 2003 roku, a koszt realizacji inwestycji wyniesie ok. 18 850.000 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej