Sport i rekreacja pod jednym dachem. Termy Maltańskie już działają. Zobacz zdjęcia!

2011-10-27 20:00
Termy Maltańskie
Autor: Termy Maltańskie Sp. z o.o. Baseny termalne wPolsce - Termy Maltańskie, największy aquapark w Polsce

Kompleks sportowo-rekreacyjny Termy Maltańskie w Poznaniu to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Aquapark składa się z części sportowej z 50 metrowym basenem olimpijskim i basenem z wieżą do skoków. W części rekreacyjnej kompleksu dostępny będzie szereg atrakcji: baseny ze sztuczną falą, zjeżdżalnie z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, rwąca rzeka, jacuzzi. Do dyspozycji gości będzie także strefa saun, baseny solankowe i tradycyjne. Już od tego roku w poznańskich termach regularnie będą odbywały się zawody pływackie, również o randze międzynarodowej.

Termy Maltańskie w Poznaniu - galeria zdjęć

Termy Maltańskie. Sport i rekreacja pod jednym dachem

Aquapark składa się z części sportowej z 50 metrowym basenem olimpijskim oraz basenem do skoków. Basen pływacki na co dzień podzielony jest na dwa baseny 25 metrowe, natomiast basen z wieżą do skoków używany będzie oprócz treningów profesjonalnych sportowców jako basen do waterpolo i pływania synchronicznego. W części sportowej zamontowano trybuny, na których zasiąść będzie mogło prawie 4 tysięce kibiców. Specjalny system nawiewów pod każdym krzesełkiem zapewni komfort oglądania zawodów pływackich, również o randze międzynarodowej, które już od tego roku będą regularnie odbywały się w Termach Maltańskich. Jak zapowiada dyrektor kompleksu Dorota Wesołowska, spółka Termy Maltańskie zabiega w Ministerstwie Sportu o dotacje do obiektu, aby był on bazą dla polskich pływaków.

W części rekreacyjnej Term Maltańskich udostępniony będzie szereg atrakcji: baseny ze sztuczną falą, statek piratów z armatkami wodnymi, zjeżdżalnie tradycyjne i z efektami dźwiękowymi oraz świetlnymi, rwąca rzeka, jacuzzi. Goście będą mieli do dyspozycji sezonowe zjeżdżalnie, baseny solankowe i tradycyjne. Dostępna będzie również strefa saun, w skład której wchodzą sauny suche i parowe, tureckie, pokój z łóżkami wodnymi i miejscem do relaksu, kabina do krioterapii, i basen do ochłody na świeżym powietrzu. Na zewnątrz obiektu udostępniono dwie drewniane sauny typu fińskiego, z których będzie mogło korzystać kilkadziesiąt osób.

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu w zimowe wieczory? Zobacz baseny termalne dostępne w Polsce

Termy Maltańskie. Jeden z największych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Polsce

Kompleks sportowo-rekreacyjny Termy Maltańskie jednorazowo pomieści aż 900 osób. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce. Powierzchnia użytkowa term wynosi 34 084 m2, kubatura 253 659 m3. Za budowę aquaparku odpowiedzialne było Miasto Poznań i spółka Termy Maltańskie. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowało biuro projektowe ATJ Architekci Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą Term Maltańskich było konsorcjum czterech firm, których liderem była firma ALSTAL Budownictwo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej