Sport i rekreacja pod jednym dachem. Termy Maltańskie już działają. Zobacz zdjęcia!

2011-10-27 20:00
Termy Maltańskie
Autor: Termy Maltańskie Sp. z o.o. Baseny termalne wPolsce - Termy Maltańskie, największy aquapark w Polsce

Kompleks sportowo-rekreacyjny Termy Maltańskie w Poznaniu to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Aquapark składa się z części sportowej z 50 metrowym basenem olimpijskim i basenem z wieżą do skoków. W części rekreacyjnej kompleksu dostępny będzie szereg atrakcji: baseny ze sztuczną falą, zjeżdżalnie z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, rwąca rzeka, jacuzzi. Do dyspozycji gości będzie także strefa saun, baseny solankowe i tradycyjne. Już od tego roku w poznańskich termach regularnie będą odbywały się zawody pływackie, również o randze międzynarodowej.

Termy Maltańskie w Poznaniu - galeria zdjęć

Termy Maltańskie. Sport i rekreacja pod jednym dachem

Aquapark składa się z części sportowej z 50 metrowym basenem olimpijskim oraz basenem do skoków. Basen pływacki na co dzień podzielony jest na dwa baseny 25 metrowe, natomiast basen z wieżą do skoków używany będzie oprócz treningów profesjonalnych sportowców jako basen do waterpolo i pływania synchronicznego. W części sportowej zamontowano trybuny, na których zasiąść będzie mogło prawie 4 tysięce kibiców. Specjalny system nawiewów pod każdym krzesełkiem zapewni komfort oglądania zawodów pływackich, również o randze międzynarodowej, które już od tego roku będą regularnie odbywały się w Termach Maltańskich. Jak zapowiada dyrektor kompleksu Dorota Wesołowska, spółka Termy Maltańskie zabiega w Ministerstwie Sportu o dotacje do obiektu, aby był on bazą dla polskich pływaków.

W części rekreacyjnej Term Maltańskich udostępniony będzie szereg atrakcji: baseny ze sztuczną falą, statek piratów z armatkami wodnymi, zjeżdżalnie tradycyjne i z efektami dźwiękowymi oraz świetlnymi, rwąca rzeka, jacuzzi. Goście będą mieli do dyspozycji sezonowe zjeżdżalnie, baseny solankowe i tradycyjne. Dostępna będzie również strefa saun, w skład której wchodzą sauny suche i parowe, tureckie, pokój z łóżkami wodnymi i miejscem do relaksu, kabina do krioterapii, i basen do ochłody na świeżym powietrzu. Na zewnątrz obiektu udostępniono dwie drewniane sauny typu fińskiego, z których będzie mogło korzystać kilkadziesiąt osób.

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu w zimowe wieczory? Zobacz baseny termalne dostępne w Polsce

Termy Maltańskie. Jeden z największych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Polsce

Kompleks sportowo-rekreacyjny Termy Maltańskie jednorazowo pomieści aż 900 osób. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce. Powierzchnia użytkowa term wynosi 34 084 m2, kubatura 253 659 m3. Za budowę aquaparku odpowiedzialne było Miasto Poznań i spółka Termy Maltańskie. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowało biuro projektowe ATJ Architekci Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą Term Maltańskich było konsorcjum czterech firm, których liderem była firma ALSTAL Budownictwo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej