Spółka Interbud-West rozbuduje stadion żużlowy w Gorzowie Wlkp.

2010-06-25 17:16
Stadion żużlowy w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: mat.: UM Gorzów Wielkopolski

Gorzowska spółka Interbud-West złożyła najniższą ofertę (ponad 20 mln zł) na rozbudowę stadionu żużlowego w Gorzowie Wielkopolskim. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i wykonanie prac. Zasadnicze roboty budowlane rozpoczną się w połowie sierpnia i będą trwały do marca 2011 r.

Jeszcze w tym roku powstaną wysokie trybuny przy I i II łuku, a cały obiekt zostanie zadaszony. Powstanie 20 nowych sektorów, a liczba miejsc siedzących powiększy się o ponad cztery tysiące miejsc i będzie ostatecznie wynosić 15 161. Do zadaszenia zostanie przymocowany system oświetlenia, nagłośnienia i monitoringu.

Zobacz jak wygląda nowy stadion żużlowy w Toruniu - GALERIA ZDJĘĆ

Rozbudowana będzie także wieżyczka sędziowska. Nowa konstrukcja wieżyczki będzie przystosowana do organizacji zawodów żużlowych rangi międzynarodowej i złożona także z trybuny honorowej oraz trybuny VIP-ów. Trybuna wysoka z zadaszeniem oraz kubatura loży VIP i wieżyczki sędziowskiej usytuowane wzdłuż ul. Jasnej będą stanowić naturalny ekran akustyczny. Przy ul. Jasnej powstanie nowy parking na 320 miejsc, w sumie wszystkich miejsc parkingowych przy stadionie będzie 563.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej