Spacer po Krakowskim Przedmieściu

2007-05-18 16:43
Krakowskie
Autor: Mostostal Warszawa

Najważniejsze prace związane z pierwszym etapem przebudowy Traktu Królewskiego zostały zakończone. Efekt końcowy pod koniec kwietnia 2007 roku sprawdzili wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz i prezes Mostostalu Warszawa Jarosław Popiołek.

Warszawiacy mogą już spacerować po Krakowskim Przedmieściu. Na razie ukończono pierwszą cześć traktu. Na zmodernizowanym odcinku można zobaczyć, jak będzie wyglądała cała inwestycja - chodniki i jezdnia są wyłożone płytami i kostką z różnego koloru granitu. Wchodzący w zakres robót odcinek Nowego Światu został przebudowany podobnie jak sąsiedni odcinek między Świętokrzyską i Alejami Jerozolimskimi - na jezdni jest asfalt, ale na chodnikach znajdziemy płyty granitowe uzupełniane kostką.
Przez pierwsze dni, do czasu zatwierdzenia nowej organizacji ruchu, piesi będą mogli korzystać z całej szerokości chodnika i jezdni. Potem na ulicy pojawią się tylko samochody dojeżdżające do posesji. Większy, ale nadal ograniczony ruch zostanie przywrócony po zakończeniu całej modernizacji Krakowskiego Przedmieścia.

Krakowskie 6
Autor: Mostostal Warszawa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej