Skanska zbuduje Laboratorium Mikrosystemów i Nanostruktur w Piasecznie

2011-01-17 9:32
Skanska zbuduje Laboratorium Mikrosystemów i Nanostruktur w Piasecznie
Autor: Skanska SA Skanska zbuduje Laboratorium Mikrosystemów i Nanostruktur w Piasecznie

Skanska podpisała umowę na budowę Laboratorium Mikrosystemów i Nanostruktur CD MANTRACE ITE w Piasecznie. Kontrakt o wartości prawie 6 mln zł brutto zrealizuje w ciągu 12 miesięcy. Inwestorem jest Instytut Technologii Elektronowej.

Inwestycja obejmuje budowę dwukondygnacyjnego obiektu o powierzchni użytkowej ponad 1200 m2 wraz z infrastrukturą oraz realizacją projektu systemu klimatyzacji dla 21 pomieszczeń. Nowy budynek będzie połączony z istniejącym laboratorium łącznikiem.

W ramach kontraktu Skanska zrealizuje także pomieszczenia laboratoryjne o klasie czystości powietrza 10 000 wg skali FS209D oraz pomieszczenia biurowe dla pracowników Instytutu. Obiekt zostanie wyposażony w instalację wentylacji mechanicznej nawiewnej i wywiewnej z regulacją temperatury oraz wilgotności. W pomieszczeniach laboratoryjnych zastosowane zostaną filtry absolutne.
Ponadto, oprócz typowych instalacji gazowych i wodno-kanalizacyjnych oraz instalacji elektrycznej i teletechnicznej, w budynku będą także nietypowe instalacje: gazów technologicznych suchego azotu, próżnia centralna i sprężonego powietrza oraz wody dejonizowanej dla tzw. digestoriów. Digestorium to oszklona komora laboratoryjna, z której za pomocą wentylatora lub naturalnego ciągu usuwane są szkodliwe gazy.

To już kolejna inwestycja realizowana przez Skanska w tym rejonie. Obecnie firma realizuje nową siedzibę Mazowieckiego Urzędu Skarbowego oraz budowę apartamentów przy ulicy Zajączka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej