Skanska wybuduje most w Gronkowie

2011-05-26 16:19
Most w Gronkowie
Autor: Skanska SA Stary most w Gronkowie

Firma Skanska podpisała w oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie umowę na budowę nowego mostu w Gronkowie. Realizacja inwestycji ma zostać zakończona we wrześniu 2012 roku. Wartość umowy to ponad 11 mln zł.

Most powstanie na potoku Leśnica, w ciągu drogi krajowej nr 49 między Nowym Targiem a Białką Tatrzańską. To ważny odcinek dla południa Polski. Droga ta prowadzi nie tylko do znanych ośrodków narciarskich i turystycznych, ale też do przejścia granicznego ze Słowacją w Jurgowie. Nowa konstrukcja, którą wybuduje Skanska, zastąpi będący w złym stanie technicznym stary most.

Przeczytaj koniecznie: Wmurowano kamień węgielny pod budowę Nickel BioCentrum

Nowy most na potoku Leśnica będzie jednoprzęsłowy, o rozpiętości 40 m. Poza dwoma pasami ruchu po jego obu stronach powstaną chodniki dla pieszych.

Stary most wyburzony dopiero po oddaniu nowego

Do czasu wybudowania nowego obiektu, w Gronkowie ruch samochodowy będzie odbywał się dotychczasowym mostem. Stara konstrukcja mostu zostanie wyburzona dopiero po zakończeniu przez generalnego wykonawcę prac związanych z budową nowego mostu.

– Dopiero po ukończeniu przez nas prac związanych z budową nowego mostu wyburzymy starą konstrukcję. Wybudujemy także 700 m nowej drogi stanowiącej dojazd do mostu, położymy kanalizację deszczową oraz wykonamy drobne przebudowy instalacji energetycznej i telekomunikacyjnej – tłumaczy Dariusz Migała, Dyrektor Zespołu Projektów,Skanska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej