Skanska remontuje drogi w Warszawie

2010-04-09 15:18
W 2018 r. Skanska zredukuje załogę niemal o połowę.
Autor: Skanska S.A.

9 kwietnia Skanska rozpocznie kolejne remonty nawierzchni ulic w Warszawie. Przez najbliższe dwa weekendy firma wyremontuje Aleje Ujazdowskie i ulicę Piękną. Wartość całego kontraktu wyniesie prawie 6 mln zł netto. Weekendowe remonty ulic mają się zakończyć w październiku bieżącego roku.

Remont ulic będzie polegał na rozebraniu nawierzchni asfaltowej oraz ułożeniu nowych warstw: wiążącej i ścieralnej. Łączna powierzchnia wyremontowanych odcinków w tym roku wyniesie około 60 tysięcy m2.

Informacje praktyczne dla kierowców:

W piątek ok. godziny 22 zamknięte zostaną odcinki ulic: Bagatela do placu Na Rozdrożu, a w kolejny weekend od placu Na Rozdrożu do placu Trzech Krzyży oraz Piękna (odcinek ulic: Wiejska - Aleje Ujazdowskie). W ciągu tych dwóch weekendów wyremontowanych zostanie łącznie ok. 26 tysięcy m2 nawierzchni.

- Weekendowe remonty są dobrym rozwiązaniem, pozwalającym na uniknięcie zatorów na ulicach Warszawy podczas tygodnia - mówi Magdalena Ryll, menedżer projektu, Skanska.

- Taki system jest dla nas dużym wyzwaniem. Roboty będziemy prowadzić nieprzerwanie od piątku do niedzieli w systemie zmianowym. Podczas jednego weekendu pracuje prawie 100 osób, kilka frezarek i kilkadziesiąt samochodów - dodaje Tomasz Kaliniak, kierownik budowy, Skanska.

Kolejny kontrakt w stolicy

Prace zrealizowane będą na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Będzie to kolejny remont ulic przeprowadzany przez firmę Skanska w Warszawie.

- Od 2008 roku naprawiliśmy 13 ulic w Warszawie o łącznej powierzchni ponad 420 tys. m2. W 2009 roku wyremontowaliśmy jedne z najbardziej ruchliwych ulic stolicy: Dolinę Służewiecką, Bora Komorowskiego, Żwirki i Wigury, Andersa, aleję Wilanowską i Wał Miedzeszyński. Łącznie odnowiliśmy 290 tys. m2 nawierzchni. W 2008 roku odnowiliśmy ok. 130 tys. m2 nawierzchni ulic: Prymasa Tysiąclecia, Patriotów i Banacha - mówi Magdalena Ryll.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej