Skanska remontuje drogi w Warszawie

2010-04-09 15:18
W 2018 r. Skanska zredukuje załogę niemal o połowę.
Autor: Skanska S.A.

9 kwietnia Skanska rozpocznie kolejne remonty nawierzchni ulic w Warszawie. Przez najbliższe dwa weekendy firma wyremontuje Aleje Ujazdowskie i ulicę Piękną. Wartość całego kontraktu wyniesie prawie 6 mln zł netto. Weekendowe remonty ulic mają się zakończyć w październiku bieżącego roku.

Remont ulic będzie polegał na rozebraniu nawierzchni asfaltowej oraz ułożeniu nowych warstw: wiążącej i ścieralnej. Łączna powierzchnia wyremontowanych odcinków w tym roku wyniesie około 60 tysięcy m2.

Informacje praktyczne dla kierowców:

W piątek ok. godziny 22 zamknięte zostaną odcinki ulic: Bagatela do placu Na Rozdrożu, a w kolejny weekend od placu Na Rozdrożu do placu Trzech Krzyży oraz Piękna (odcinek ulic: Wiejska - Aleje Ujazdowskie). W ciągu tych dwóch weekendów wyremontowanych zostanie łącznie ok. 26 tysięcy m2 nawierzchni.

- Weekendowe remonty są dobrym rozwiązaniem, pozwalającym na uniknięcie zatorów na ulicach Warszawy podczas tygodnia - mówi Magdalena Ryll, menedżer projektu, Skanska.

- Taki system jest dla nas dużym wyzwaniem. Roboty będziemy prowadzić nieprzerwanie od piątku do niedzieli w systemie zmianowym. Podczas jednego weekendu pracuje prawie 100 osób, kilka frezarek i kilkadziesiąt samochodów - dodaje Tomasz Kaliniak, kierownik budowy, Skanska.

Kolejny kontrakt w stolicy

Prace zrealizowane będą na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Będzie to kolejny remont ulic przeprowadzany przez firmę Skanska w Warszawie.

- Od 2008 roku naprawiliśmy 13 ulic w Warszawie o łącznej powierzchni ponad 420 tys. m2. W 2009 roku wyremontowaliśmy jedne z najbardziej ruchliwych ulic stolicy: Dolinę Służewiecką, Bora Komorowskiego, Żwirki i Wigury, Andersa, aleję Wilanowską i Wał Miedzeszyński. Łącznie odnowiliśmy 290 tys. m2 nawierzchni. W 2008 roku odnowiliśmy ok. 130 tys. m2 nawierzchni ulic: Prymasa Tysiąclecia, Patriotów i Banacha - mówi Magdalena Ryll.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej