Skanska oddała do użytku Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Zielonej Górze

2010-06-30 13:57
Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze
Autor: Skanska

Firma Skanska przekazała władzom i mieszkańcom Zielonej Góry Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Sulechowskiej. Inwestycja, której koszt wyniósł 140 mln zł trwała niecałe dwa lata.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe
Autor: Skanska SA Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze

Zielonogórskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków - kompleksu basenowego i hali sportowo-widowiskowej.
W kompleksie basenowym
znajduje sie m.in. 8-torowy basen pływacki o wymiarach 25 x 21 m, 3-torowy basen do nauki pływania, basen rekreacyjny wyposażony w leżanki do masażu perełkowego, bicze wodne, siedziska do masażu, gejzery, sztuczną falę czy ścianę wspinaczkową. Atrakcją będą zjeżdżalnie, w tym najdłuższa w Polsce, o długości 210 metrów oraz zjeżdżalnia typu "balon" o średnicy 15 metrów i wysokości 3,5 metra, wyposażona w liny wspinaczkowe.

Hala sportowo-widowiskowa może pomieścic 6 tys. osób. Arena będzie służyła do halowych gier zespołowych. Centrum zostało także wyposażone w siłownie, sale do squasha, pomieszczenia odnowy biologicznej i relaksacyjno-zabiegowe. Kompleks jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Obiekt powstał w terminie dzięki wspólnej determinacji i wzajemnemu zrozumieniu z inwestorem, inżynierem kontraktu i projektantem oraz współpracownikami, podwykonawcami i dostawcami - mówi Artur Piasecki, menadżer projektu, Skanska. - W niespełna dwa lata zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy obiekt o powierzchni 23 tys. m2 i kubaturze 176 tys m3. Jest to wielofunkcyjne centrum sportowe na europejskim poziomie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej