Skanska zakończyła przebudowę drogi nr 807

2009-06-29 16:12
Droga wojewódzka nr 807
Autor: Skanska SA

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 807 między Maciejowicami a Żelechowem została ukończona. Wyremontowany odcinek ma 1,3 km długości.

W ramach kontraktu wykonano roboty rozbiórkowe i prace ziemne oraz kanalizację deszczową. Dalsze prace objęły ułożenie warstw nawierzchni: podbudowy bitumicznej i tłuczniowej oraz warstw wyrównawczych: wiążącej i ścieralnej. Wykonano zatoki autobusowe, zjazdy i chodniki. Kontrakt o wartości 4,2 mln zł został zrealizowany na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Czas realizacji wyniósł 120 dni od podpisania umowy.

Dzięki przebudowie droga zyskała nową nawierzchnię. Poprzednia była w bardzo złym stanie i dlatego wymagała jak najszybszej modernizacji - mówi Marek Milke, menedżer projektu Skanska. Nowa organizacja ruchu, oznakowane przejścia dla pieszych i azyle umożliwiają bezpiecznie poruszanie się po jezdni.

Droga wojewódzka 807 ma długość ok. 70 km. Łączy Łuków z Maciejowicami i przebiega przez obszar województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej