Serbska inwestycja GTC

2007-06-04 16:41

GTC Real Estate Investments Serbia (GTC Serbia), spółka w 65,5 proc. zależna od Globe Trade Centre, sfinalizowała umowę dzierżawy gruntu w Belgradzie. Transakcja ta jest pierwszym etapem realizacji nowej inwestycji biurowej i mieszkaniowej spółki w tym mieście.

Zgodnie z umową GTC Serbia wydzierżawi na 99 lat 12 tys. 800 m.kw. gruntu w zamian za 7,6 mln euro płatnych w ciągu 36 miesięcy. W przypadku jednorazowej spłaty kwota zobowiązań będzie niższa i wyniesie 5,5 mln. euro. Na nowo pozyskanym terenie spółka planuje budowę 36 tys. m.kw. powierzchni biurowej i mieszkaniowej. Dodatkowo zaplanowano budowę naziemnych i podziemnych parkingów. Wartość całego projektu (łącznie z gruntem) oszacowano na 40 mln euro. Budowa ma się rozpocząć się w czwartym kwartale 2005 roku.

- Umowa w Serbii jest kolejnym dowodem konsekwentnej realizacji strategii budowania silnej pozycji GTC na rynkach Europy Środkowowschodniej. Nowy projekt oznacza też wejście GTC na rynek nieruchomości mieszkaniowych w Belgradzie - powiedział Hagai Harel, członek zarządu Globe Trade Centre, odpowiedzialny za rozwój inwestycji za granicą.

Teren przejęty przez GTC jest położony w Nowym Belgradzie (w części zwanej Block 19a), blisko głównej drogi dojazdowej do międzynarodowego portu lotniczego. Ma także dogodne połączenia komunikacyjne z centrum miasta. Nowy Belgrad jest uznawany za jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla międzynarodowych korporacji i spółek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej