Serbska inwestycja GTC

2007-06-04 16:41

GTC Real Estate Investments Serbia (GTC Serbia), spółka w 65,5 proc. zależna od Globe Trade Centre, sfinalizowała umowę dzierżawy gruntu w Belgradzie. Transakcja ta jest pierwszym etapem realizacji nowej inwestycji biurowej i mieszkaniowej spółki w tym mieście.

Zgodnie z umową GTC Serbia wydzierżawi na 99 lat 12 tys. 800 m.kw. gruntu w zamian za 7,6 mln euro płatnych w ciągu 36 miesięcy. W przypadku jednorazowej spłaty kwota zobowiązań będzie niższa i wyniesie 5,5 mln. euro. Na nowo pozyskanym terenie spółka planuje budowę 36 tys. m.kw. powierzchni biurowej i mieszkaniowej. Dodatkowo zaplanowano budowę naziemnych i podziemnych parkingów. Wartość całego projektu (łącznie z gruntem) oszacowano na 40 mln euro. Budowa ma się rozpocząć się w czwartym kwartale 2005 roku.

- Umowa w Serbii jest kolejnym dowodem konsekwentnej realizacji strategii budowania silnej pozycji GTC na rynkach Europy Środkowowschodniej. Nowy projekt oznacza też wejście GTC na rynek nieruchomości mieszkaniowych w Belgradzie - powiedział Hagai Harel, członek zarządu Globe Trade Centre, odpowiedzialny za rozwój inwestycji za granicą.

Teren przejęty przez GTC jest położony w Nowym Belgradzie (w części zwanej Block 19a), blisko głównej drogi dojazdowej do międzynarodowego portu lotniczego. Ma także dogodne połączenia komunikacyjne z centrum miasta. Nowy Belgrad jest uznawany za jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla międzynarodowych korporacji i spółek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej