Sąd Okręgowy, Katowice. ZDJĘCIA

2013-01-22 15:55
sąd okręgowy katowice
Autor: Arkadiusz Merek Budynek Sądu Okręgowego jest usytuowany przy węzle autostrady A4. Wyznacza początek śródmieścia Katowic.

Zrealizowana w 2009 roku inwestycja Sądu Okręgowego w Katowicach imponuje spójnością i konsekwencją rozwiązań.

Projekt Sądu Okręgowego powstał w 2003 roku w pracowni Archistudio Studniarek+Pilinkiewicz. Architekci z tej pracowni byli odpowiedzialni również za architekturę wnętrz. Architektom udało się zrealziować wszystkie założenia autorskie. Generalnym wykonawcą inwestycji w Katowicach był Budimex.

Gmach Sądu ma  6 kondygnacji, 115 m długości i 40 m szerokości. Powierzchnia użytkowa budynku to 15 560 m2.  Koszt inwestycji wyniósł ok. 60 mln złotych. W budynku Sądu mieszczą się wszystkie wydziały sądu za wyjątkiem karnego oraz 50 sal rozpraw. Inwestycja w Katowicach zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

Sąd Okręgowy w Katowicach jest przykładem budynku który swoim wyglądem oddaje charakter mieszczącej się w nim instytucji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej