Rzeszowski teatr po modernizacji

2007-05-21 15:08
Teatr w Rzeszowie
Autor: Teatr im. W. Siemaszkowej

Po wielu miesiącach prac w końcu zakończyła się modernizacja rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Obiekt jest nie do poznania. Pojawiły się nawet opinie, że teraz teatr jest jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce.

Remont teatru ciągnął się z przerwami od 2004 roku. Oficjalne otwarcie miało odbyć się w listopadzie 2006 roku, jednak nie udało się zamknąć na czas prowadzonych prac.

Teatr bardzo się zmienił. W szczególności z zewnątrz - zyskał nową fasadę. Pojawił się sokół oraz dziesiątki mniejszych i większych ozdób. Wewnątrz gmachu też dokonano zmian. Nowe posadzki, wykonane na specjalne zamówienie żyrandole, zmienione główne wejście - to tylko niektóre z nich. Poza tym wzmocniono fundamenty, wymieniono dach i instalacje elektryczną, zmodernizowano zaplecze. Została zamontowana scena obrotowa o średnicy 8 metrów, kurtyna stalowa oraz wyciągi sceniczne. Autorem projektu przebudowy jest Wrzesław Żurawski. Modernizacja obiektu kosztowała 10 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej