Rzeszów ubiega się o unijne pieniądze

2007-05-24 13:56

Rzeszów zgłosił swoje propozycje inwestycji do Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej. Na liście przedsięwzięć, o których dofinansowanie stara się miasto jest uzbrajanie terenów pod inwestycje, rozbudowa sieci dróg oraz większe wykorzystanie sieci szerokopasmowej. Wszystkie inwestycje zgłoszone do programu warte są 1,3 mld zł.

W ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej na Podkarpacie w sumie przypada 467 mln euro. Tą kwotę samorządy będą mogły wydać na inwestycje w latach 2007-2013. Rzeszów zgłosił 11 przedsięwzięć. Wśród nich dominują duże inwestycje drogowe tj. budowa drogi łączącej obwodnicę północną Rzeszowa z drogą ekspresową S19, połączenie ulicy Okulickiego z Warszawską oraz warta 250 mln zł. budowa drogi łączącej ulicę Podkarpacką z drogą wojewódzką nr 878.
Stolica Podkarpacia będzie się także starać o pozyskanie 130 mln zł. na uzbrojenie terenów przy ulicy Ciepłowniczej pod duże inwestycje przemysłowe. Planuje się także modernizację komunikacji miejskiej. Za unijne pieniądze władze miasta chcą także dobudować centrum wystawienniczo-targowe do hali na Podpromiu. Koszt tej inwestycji został oszacowany na 21 mln zł.
Nie wiadomo jeszcze, które z przedsięwzięć zostanie dofinansowane z UE. Na razie zgłoszenia muszą zostać poddane weryfikacji. Później dowiemy się, które z nich trafią na listę przewidzianych do realizacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej