Ruszyły prace na Stadionie Śląskim

2009-10-28 16:38
Stadion Śląski
Autor: GMP Architekten Wizualizacja Stadionu Śląskiego. Po przebudowie obiekt o największym dachu w Europie pomieści 55 211 tys. widzów

Konsorcjum HOCHTIEF Polska rozpoczęło roboty budowlane na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Prace modernizacyjne zainaugurował 28 października br. symboliczny demontaż krzesełek na trybunach. 

Główny zakres robót rozpoczętych na Stadionie Śląskim w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie obejmuje wykonanie zadaszenia trybun, budowę nowej górnej trybuny zachodniej oraz realizację na trybunie wschodniej osobnych dojść do strefy VIP, gastronomii i parkingów. Dla zapewnienia optymalnego dostępu światła dziennego do murawy boiska przy jednoczesnym osiągnięciu odpowiedniego zacienienia widowni zaprojektowano lekką konstrukcję dachu, która zostanie pokryta jasnym, przejrzystym tworzywem z poliwęglanu. W efekcie planowanych prac stadion zostanie dostosowany do standardów UEFA i FIFA. Obiekt ma być ukończony w trzecim kwartale 2011 roku. Dzięki modernizacji stadion zyska 8 tys. dodatkowych miejsc, co oznacza, że będzie mógł pomieścić 55 tys. kibiców.

- Prace rozpoczniemy na koronie stadionu od robót demontażowych. Zdemontujemy tam siedziska i wieże oświetleniowe. Następnie wyburzymy trybunę zachodnią i przygotujemy makroniwelację pod trybunę nowoprojektowaną. Równolegle ruszą prace przygotowawcze do robót konstrukcyjnych w budynku administracyjnym w części wschodniej oraz roboty na sieciach zewnętrznych – powiedział Wojciech Jopkiewicz, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.

- Po okresie projektowania i wyłonienia wykonawcy rusza zasadnicza część prac modernizacyjnych. W miarę postępu prac mieszkańcy regionu zobaczą, jak zmienia się stadion. Myślę, że zgodnie z przyjętym harmonogramem już w połowie 2011 roku podziwiać będziemy jeden z najlepszych wielofunkcyjnych stadionów w Europie” – dodał Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej