Ruszyły prace na Stadionie Śląskim

2009-10-28 16:38
Stadion Śląski
Autor: GMP Architekten Wizualizacja Stadionu Śląskiego. Po przebudowie obiekt o największym dachu w Europie pomieści 55 211 tys. widzów

Konsorcjum HOCHTIEF Polska rozpoczęło roboty budowlane na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Prace modernizacyjne zainaugurował 28 października br. symboliczny demontaż krzesełek na trybunach. 

Główny zakres robót rozpoczętych na Stadionie Śląskim w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie obejmuje wykonanie zadaszenia trybun, budowę nowej górnej trybuny zachodniej oraz realizację na trybunie wschodniej osobnych dojść do strefy VIP, gastronomii i parkingów. Dla zapewnienia optymalnego dostępu światła dziennego do murawy boiska przy jednoczesnym osiągnięciu odpowiedniego zacienienia widowni zaprojektowano lekką konstrukcję dachu, która zostanie pokryta jasnym, przejrzystym tworzywem z poliwęglanu. W efekcie planowanych prac stadion zostanie dostosowany do standardów UEFA i FIFA. Obiekt ma być ukończony w trzecim kwartale 2011 roku. Dzięki modernizacji stadion zyska 8 tys. dodatkowych miejsc, co oznacza, że będzie mógł pomieścić 55 tys. kibiców.

- Prace rozpoczniemy na koronie stadionu od robót demontażowych. Zdemontujemy tam siedziska i wieże oświetleniowe. Następnie wyburzymy trybunę zachodnią i przygotujemy makroniwelację pod trybunę nowoprojektowaną. Równolegle ruszą prace przygotowawcze do robót konstrukcyjnych w budynku administracyjnym w części wschodniej oraz roboty na sieciach zewnętrznych – powiedział Wojciech Jopkiewicz, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.

- Po okresie projektowania i wyłonienia wykonawcy rusza zasadnicza część prac modernizacyjnych. W miarę postępu prac mieszkańcy regionu zobaczą, jak zmienia się stadion. Myślę, że zgodnie z przyjętym harmonogramem już w połowie 2011 roku podziwiać będziemy jeden z najlepszych wielofunkcyjnych stadionów w Europie” – dodał Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej