Ruszyła budowa nowej inwestycji PKP – dworca w Mławie

2015-02-26 16:25
Innowacyjny dworzec systemowy PKP, który powstanie w Mławie
Autor: PKP SA Innowacyjny dworzec systemowy PKP, który powstanie w Mławie

W Mławie, w województwie mazowieckim, powstaje właśnie nowoczesny dworzec systemowy. Inwestorem jest PKP SA, zaś generalnym wykonawcą Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA. Na czas realizacji uruchomiony został dworzec tymczasowy.

Innowacyjny dworzec systemowy w Mławie

Mława to jedno z czterech miast, w których mają powstać tzw. innowacyjne dworce systemowe. Pozostałe powstaną w miejscowościach Strzelce Krajeńskie Wschód, Nasielsk i Ciechanów. Projekt  zakłada wyburzenie dotychczasowych, niefunkcjonalnych dworców PKP i budowę nowych inwestycji. Będą one mniejsze, tańsze w eksploatacji, bardziej ekologiczne, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt obejmujący 4 miasta powstał w wyniku odpowiedzi na badania dotyczące potencjału komercyjnego dworców PKP.

Nowy dworzec w Mławie będzie się składał z 2 części. W pierwszej znajdą się m.in.: poczekalnia, kasa biletowa, toalety oraz pomieszczenie dla matki z dzieckiem, w drugiej natomiast zlokalizowany zostanie punkt handlowy. Budynek z wiatą będzie miał ok. 56m długości, i ok. 5m. wysokości W ramach nowej inwestycji zagospodarowany zostanie także teren wokół dworca. Powstanie mała architektura, przebudowane zostaną instalacje, przyłącza i zbiornik na nieczystości. PKP SA jest zarówno inwestorem jak i podmiotem odpowiedającym za projekt architektoniczny dworca. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji jest Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA. Planowany termin zakończenia budowy, a następnie oddania dworca do użytku to III kwartał 2015. Nowy dworzec PKP w Mławie pochłonie ok. 4 mln zł.

Na czas budowy uruchomiono dworzec tymczasowy. Znajduje się on tuż obok zejścia na perony, co jest dokładnie oznakowane. Do obiektu można dostać się od strony parkingu sąsiadującego z  placem przydworcowym. Tymczasowy budynek wyposażony jest w  poczekalnię, kasy biletowe oraz toalety. Godziny otwarcia dworca nie uległy zmianie.


Nazwa inwestycji: Przebudowa dworca PKP w Mławie
Adres inwestycji: ul. Dworcowa 5, Mława
Inwestor: PKP SA
Autor projektu architektonicznego: PKP SA
Generalny wykonawca: Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: III kwartał 2015
Koszt inwestycji: 4 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej