Ruszyła budowa nowej inwestycji PKP – dworca w Mławie

2015-02-26 16:25
Innowacyjny dworzec systemowy PKP, który powstanie w Mławie
Autor: PKP SA Innowacyjny dworzec systemowy PKP, który powstanie w Mławie

W Mławie, w województwie mazowieckim, powstaje właśnie nowoczesny dworzec systemowy. Inwestorem jest PKP SA, zaś generalnym wykonawcą Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA. Na czas realizacji uruchomiony został dworzec tymczasowy.

Innowacyjny dworzec systemowy w Mławie

Mława to jedno z czterech miast, w których mają powstać tzw. innowacyjne dworce systemowe. Pozostałe powstaną w miejscowościach Strzelce Krajeńskie Wschód, Nasielsk i Ciechanów. Projekt  zakłada wyburzenie dotychczasowych, niefunkcjonalnych dworców PKP i budowę nowych inwestycji. Będą one mniejsze, tańsze w eksploatacji, bardziej ekologiczne, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt obejmujący 4 miasta powstał w wyniku odpowiedzi na badania dotyczące potencjału komercyjnego dworców PKP.

Nowy dworzec w Mławie będzie się składał z 2 części. W pierwszej znajdą się m.in.: poczekalnia, kasa biletowa, toalety oraz pomieszczenie dla matki z dzieckiem, w drugiej natomiast zlokalizowany zostanie punkt handlowy. Budynek z wiatą będzie miał ok. 56m długości, i ok. 5m. wysokości W ramach nowej inwestycji zagospodarowany zostanie także teren wokół dworca. Powstanie mała architektura, przebudowane zostaną instalacje, przyłącza i zbiornik na nieczystości. PKP SA jest zarówno inwestorem jak i podmiotem odpowiedającym za projekt architektoniczny dworca. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji jest Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA. Planowany termin zakończenia budowy, a następnie oddania dworca do użytku to III kwartał 2015. Nowy dworzec PKP w Mławie pochłonie ok. 4 mln zł.

Na czas budowy uruchomiono dworzec tymczasowy. Znajduje się on tuż obok zejścia na perony, co jest dokładnie oznakowane. Do obiektu można dostać się od strony parkingu sąsiadującego z  placem przydworcowym. Tymczasowy budynek wyposażony jest w  poczekalnię, kasy biletowe oraz toalety. Godziny otwarcia dworca nie uległy zmianie.


Nazwa inwestycji: Przebudowa dworca PKP w Mławie
Adres inwestycji: ul. Dworcowa 5, Mława
Inwestor: PKP SA
Autor projektu architektonicznego: PKP SA
Generalny wykonawca: Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: III kwartał 2015
Koszt inwestycji: 4 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej