Ruszyła budowa drogi S7 Białobrzegi-Jedlińsk

2007-05-25 16:25

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakt na przebudowę drogi krajowej numer 7 na odcinku Białobrzegi-Jedlińsk. Kontrakt został podpisany z konsorcjum firm Acciona Infrastruktures S.A. i Mostostal Warszawa S.A.

Planowana rozbudowa drogi krajowej jest częścią większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej numer 7 z Warszawy przez Radom do Krakowa. Obecnie droga nr 7 na odcinku Białobrzegi-Jedlińsk jest w bardzo złym stanie technicznym stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.
Przedsięwzięcie obejmie rozbudowę istniejącej jednojezdniowej drogi krajowej nr 7 na odcinku od końca obwodnicy Białobrzegów do skrzyżowania w miejscowości Kępiny i przystosowanie jej do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej oraz rozbudowę drogi od skrzyżowania Kępiny do Jedlińska. Projekt zakłada m.in.: przebudowę geometrii istniejącej jezdni i przystosowanie jej do parametrów technicznych drogi ekspresowej, budowę nowej nawierzchni na przebudowanej jezdni, budowę nowych obiektów inżynierskich pod dwie jezdnie (istniejącą i dobudowywaną) oraz budowę nowej i przebudowę istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej.
Wartość kontraktu, który podpisała GDDKiA wynosi ponad 400 mln złotych, z czego 75% dofinansowane będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Roboty potrwają 19 miesięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej