Ruszyła budowa drogi S7 Białobrzegi-Jedlińsk

2007-05-25 16:25

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakt na przebudowę drogi krajowej numer 7 na odcinku Białobrzegi-Jedlińsk. Kontrakt został podpisany z konsorcjum firm Acciona Infrastruktures S.A. i Mostostal Warszawa S.A.

Planowana rozbudowa drogi krajowej jest częścią większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej numer 7 z Warszawy przez Radom do Krakowa. Obecnie droga nr 7 na odcinku Białobrzegi-Jedlińsk jest w bardzo złym stanie technicznym stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.
Przedsięwzięcie obejmie rozbudowę istniejącej jednojezdniowej drogi krajowej nr 7 na odcinku od końca obwodnicy Białobrzegów do skrzyżowania w miejscowości Kępiny i przystosowanie jej do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej oraz rozbudowę drogi od skrzyżowania Kępiny do Jedlińska. Projekt zakłada m.in.: przebudowę geometrii istniejącej jezdni i przystosowanie jej do parametrów technicznych drogi ekspresowej, budowę nowej nawierzchni na przebudowanej jezdni, budowę nowych obiektów inżynierskich pod dwie jezdnie (istniejącą i dobudowywaną) oraz budowę nowej i przebudowę istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej.
Wartość kontraktu, który podpisała GDDKiA wynosi ponad 400 mln złotych, z czego 75% dofinansowane będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Roboty potrwają 19 miesięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej