Rusza Sportowa Dolina

2007-06-01 15:46

Kiedy w lipcu tego roku opisywaliśmy projekt Sportowa Dolina pod Bytomiem, wątpiliśmy w możliwość realizacji tej inwestycji. Założenia projektowe wydawały się bardzo ciekawe, ale rozmach tej inwestycji i związane z nim nakłady finansowe, budziły nasze wątpliwości. Okazało się, że niesłusznie. Kompleks sportowo-rekreacyjny planowany na granicy Bytomia i Tarnowskich Gór do 2005 roku zostanie definitywnie ukończony.

Z początkiem grudnia uruchomione zostaną pierwsze obiekty sportowo-rekreacyjne. Dostępne będą trzy trasy narciarskie z wyciągami talerzykowymi o łącznej długości 750 m. Trasy zostały pokryte specjalną holenderska matą umożliwiającą korzystanie z nich przez cały rok. Zainstalowano także armatki śnieżne.
W grudniu gotowy będzie także kompleks gastronomiczno-usługowy. W jego skład wejdą: restauracje, wypożyczalnia sprzętu oraz biuro podróży. Kolejne obiekty, m.in. ściana wspinaczkowa, trasy rowerowe, boiska i pole do minigolfa, ruszą wiosną 2003 r. W 2005 roku uruchomione zostaną: hala sportowa oraz zespół hotelowy.
Cała inwestycja pochłonie około 30 mln zł. Część pieniędzy pochodzi z kredytów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Do zrealizowania zadania powołano spółkę kapitałową "Sportowa Dolina", wykonawcą inwestycji jest spółka Domel z Rybnika.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej