Ruszą prace w rejonie Południowej Obwodnicy Warszawy

2016-12-29 16:23
Połudnowa Obwodnica Warszawy
Autor: GDDKiA

Prawdopodobnie w styczniu 2017 rozpoczną się prace związane ze wzmocnieniem tunelu metra w rejonie skrzyżowania ulic Płaskowickiej i KEN, pod którym ma przebiegać tunelowy fragment Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Decyzję zezwalającą na rozpoczęcie robót wydał Wojewoda Mazowiecki.

Decyzja  jest jednym z etapów budowy S2 Puławska – Lubelska na odcinku przebiegającym przez Ursynów. Wykonawca robót zaplanował rozpoczęcie prac w styczniu 2017, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. Pozwolenie na budowę dotyczy wzmocnienia tunelu I linii metra w rejonie przejścia przyszłego tunelu drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Przed przystąpieniem do wykonywania robót, wykonawca ma uzgodnić projekt czasowej organizacji ruchu.

W ramach budowy obwodnicy na odcinku pomiędzy węzłem Puławska, a węzłem Lubelska powstanie droga ekspresowa długości 18,5 km, z dwiema jezdniami po 3 pasy ruchu. Trasa przebiegać będzie tunelem pod Ursynowem, następnie mostem przez Wisłę i dalej estakadami nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. W ramach inwestycji powstaną też węzły: „Ursynów Zach.”, „Ursynów Wschód”, „Przyczółkowa”, „Wał Miedzeszyński”, „Patriotów” oraz docelowo przewidziano rezerwę pod dodatkowy węzeł „Czerniakowska Bis”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej