Rusza budowa węzła północ

2007-06-29 17:52

24 czerwca 2007 roku rozstrzygnięto trwający blisko rok przetarg na budowę węzła północ. Kielecka inwestycja ma powstać w ekspresowym tempie.

W uroczystym rozpoczęciu budowy węzła północ udział wzięli przedstawiciele miasta i rządu RP. Na realizację budowy węzła przyszło czekać ponad trzydzieści lat, ponieważ już w latach 70. po raz pierwszy zaczęto mówić o przekształceniu "siódemki" na autostradę. Przetarg na budowę też nie należał do najłatwiejszych - na konkurs wpłynęły cztery oferty, ale seria protestów i odwołań opóźniła podjęcie ostatecznej decyzji. Ostatecznie generalnym wykonawcą dwupoziomowego węzła została polska filia austriackiej firmy Starbag. Wybrano najdroższą ofertę opiewającą na 201 mln zł.

W ramach budowy powstanie 10 km jezdni. Wybudowane zostanie skrzyżowanie "siódemki" z drogą krajową nr 73. Podczas konferencji prasowej padły też deklaracje, które zakładają budowę kolejnych dróg w regionie. W sumie do 2013 roku przeznaczono z kasy państwowej 2 mld euro. W przyszłym roku prace obejmą budowę drogi ekspresowej Skarżysko-Występa i drugiego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Modernizacja obejmie też odcinek drogi Kielce-Morawica.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej