Rusza budowa węzła północ

2007-06-29 17:52

24 czerwca 2007 roku rozstrzygnięto trwający blisko rok przetarg na budowę węzła północ. Kielecka inwestycja ma powstać w ekspresowym tempie.

W uroczystym rozpoczęciu budowy węzła północ udział wzięli przedstawiciele miasta i rządu RP. Na realizację budowy węzła przyszło czekać ponad trzydzieści lat, ponieważ już w latach 70. po raz pierwszy zaczęto mówić o przekształceniu "siódemki" na autostradę. Przetarg na budowę też nie należał do najłatwiejszych - na konkurs wpłynęły cztery oferty, ale seria protestów i odwołań opóźniła podjęcie ostatecznej decyzji. Ostatecznie generalnym wykonawcą dwupoziomowego węzła została polska filia austriackiej firmy Starbag. Wybrano najdroższą ofertę opiewającą na 201 mln zł.

W ramach budowy powstanie 10 km jezdni. Wybudowane zostanie skrzyżowanie "siódemki" z drogą krajową nr 73. Podczas konferencji prasowej padły też deklaracje, które zakładają budowę kolejnych dróg w regionie. W sumie do 2013 roku przeznaczono z kasy państwowej 2 mld euro. W przyszłym roku prace obejmą budowę drogi ekspresowej Skarżysko-Występa i drugiego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Modernizacja obejmie też odcinek drogi Kielce-Morawica.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej