Rozstrzygnięto przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej w Radomiu

2016-03-02 15:25
Hala widowisdkowo-sportowa w radomiu
Autor: Urząd Miejski w Radomiu

Budowa hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego przy ul. Struga w Radomiu zostanie zrealizowana przez konsorcjum firm Rosa-Bud i Maxto. Umowa z wykonawcą będzie podpisana w połowie marca 2016.

Hala widowiskowo-sportowa w Radomiu to wielofunkcyjny obiekt, który spełni wymagania międzynarodowych federacji sportowych. W hali głównej zaprojektowano arenę sportową z widownią na której zasiądzie 5000 widzów, z czego ok. 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych, a ok. 1300 – na teleskopowych. Maksymalne wymiary parkietu (po złożeniu trybun ruchomych) wyniosą 52/26 m. W budynku będzie również hala treningowa z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi. Cały obiekt przystosowano dla osób niepełnosprawnych, zarówno dla kibiców, jak również pracowników i zawodników.

W hali widowiskowo-sportowej przeprowadzenie będą rozgrywki w rożnych dyscyplinach sportów halowych np. koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej. Obiekt posłuży również jako miejsce do organizacji widowisk kulturalnych, konferencji, wystaw, koncertów i targów.

Liczymy, że naszym nowoczesnym obiektem zainteresują się m.in. organizatorzy dużych, międzynarodowych imprez sportowych, a także spektakularnych wydarzeń z udziałem światowej klasy artystów – zaznacza prezydent miasta Radosław Witkowski.

Konsorcjum firm Rosa-Bud i Maxto zrealizuje inwestycję za niespełna 110 mln zł. Równocześnie z budową hali rozpoczną się prace związane z realizacją nowego stadionu piłkarskiego. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektów wykonawczych i wybudowanie hali widowiskowo-sportowej oraz dwóch pierwszych trybun stadionu piłkarskiego. W pierwszym etapie realizacji hali ma powstać budynek główny wraz z trybuną i zadaszeniem. Obiekt będzie miał również podgrzewaną murawę.

Hala wdowiskowo-sportowa w Radomiu
Autor: Urząd Miejski w Radomiu Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu – wielofunkcyjny obiekt spełniający wymagania międzynarodowych federacji sportowych
Hala wdowiskowo-sportowa w Radomiu
Autor: Urząd Miejski w Radomiu W głównej hali sportowej na widowni zasiądzie 5000 widzów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej