Budowa lotniska w Suwałkach coraz bardziej realna

2017-01-24 11:05
Pas startowy w Suwałakch
Autor: materiał prasowy

Już w kwietniu 2017 okaże się, czy budowa pasa startowego będzie mogła ruszyć. Urząd Miejski w Suwałkach właśnie złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Teraz czekamy na decyzję.

Wiele lat trwały rozmowy na temat projektu. Teraz przyszedł czas na jego realizację. Około 65 dni poczekamy na rozpatrzenie wniosku przez Urząd Wojewódzki. Jeżeli decyzja będzie pozytywna władze Miasta Suwałki zapowiadają, że budowa pasa rozpocznie się jeszcze w 2017 roku. Prace przygotowawcze do rozpoczęcia  inwestycji są bardzo zaawansowane Na dzień dzisiejszy gotowa jest już kompletna dokumentacja określająca w jakiej konstrukcji zostanie wybudowany pas startowy, a Miasto Suwałki jest właścicielem gruntów pod budowę. Wydana została zaktualizowana decyzja środowiskowa potrzebna do rozpoczęcia inwestycji. Podpisano również porozumienie pomiędzy Aeroklubem Polskim i Miastem Suwałki określające warunki eksploatacji i zrządzania lotniskiem.

Co budowa pasa oznacza dla Suwałk?Władze Miasta mają nadzieję, że budowa pasa startowego zwiększy atrakcyjność inwestycyjną Suwałk, dzięki czemu powstaną nowe miejsca pracy, zwiększą się dochody podatkowe miasta. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa pasa zakończy się w 2018 roku.

Jak będzie finansowana budowa?Urząd Marszałkowski zadeklarował już, że z początkiem 2018 roku zostaną przekazane środki finansowe na budowę pasa. Trwają też rozmowy z jednym z lokalnych przedsiębiorców, który zadeklarował wsparcie w realizacji tej inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej