Rozpoczął się remont mostu Łazienkowskiego

2015-04-14 13:37
Ruszył remont mostu Łazienkowskiego
Autor: brak danych Remont mostu Łazienkowskiego

Ruszył remont mostu Łazienkowskiego. Wykonawcą zostało konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure SA i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR.

Most Łazenkowski przejezdny jeszcze w tym roku

We wtorek 7 kwietnia 2015 zostały złożone 3 oferty dotyczące remontu mostu Łazienkowskiego uszkodzonego w pożarze w połowie lutego bieżącego roku. Komisja wybrała propozycję konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure SA i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR, której oferta mieściła się w założeniach budżetowych. W piątek 10 kwietnia 2015 Zarząd Dróg Miejskich i miasto podpisało umowę z wybranym wykonawcą.

W poniedziałek 13 kwietnia o godz. 8.00 przekazano teren wykonawcy, który od teraz odpowiada za bezpieczeństwo na placu budowy. Już o 8:30 wjechał sprzęt i roboty ruszyły. Zgodnie z umową most będzie przejezdny jeszcze w tym roku – spalona przeprawa ma być odbudowana w ciągu 8 miesięcy. Po tym terminie, prace polegające na naprawie poszczególnych elementów mostu, będą kontynuowane.

Prace budowlane rozpoczęto od zdjęcia nawierzchni bitumicznych nad Wałem Miedzeszyńskim, w miejscu konstrukcji kablobetonowej. Część stalowa mostu Łazienkowskiego została całkowicie pozbawiona nawierzchni. Wycięto również bariery oraz oświetlenie. Remont mostu pochłonie ponad 104 mln złotych.

Nazwa inwestycji: Remont mostu Łazienkowskiego
Inwestor: Miasto Warszawa
Generalny wykonawca: konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure SA i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o.
Początek realizacji: 13 kwietnia 2015
Planowane oddanie do użytku: 31październik 2015
Koszt inwestycji: 104 363 937,74 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej