Rozpoczął się remont mostu Łazienkowskiego

2015-04-14 13:37
Ruszył remont mostu Łazienkowskiego
Autor: brak danych Remont mostu Łazienkowskiego

Ruszył remont mostu Łazienkowskiego. Wykonawcą zostało konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure SA i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR.

Most Łazenkowski przejezdny jeszcze w tym roku

We wtorek 7 kwietnia 2015 zostały złożone 3 oferty dotyczące remontu mostu Łazienkowskiego uszkodzonego w pożarze w połowie lutego bieżącego roku. Komisja wybrała propozycję konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure SA i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR, której oferta mieściła się w założeniach budżetowych. W piątek 10 kwietnia 2015 Zarząd Dróg Miejskich i miasto podpisało umowę z wybranym wykonawcą.

W poniedziałek 13 kwietnia o godz. 8.00 przekazano teren wykonawcy, który od teraz odpowiada za bezpieczeństwo na placu budowy. Już o 8:30 wjechał sprzęt i roboty ruszyły. Zgodnie z umową most będzie przejezdny jeszcze w tym roku – spalona przeprawa ma być odbudowana w ciągu 8 miesięcy. Po tym terminie, prace polegające na naprawie poszczególnych elementów mostu, będą kontynuowane.

Prace budowlane rozpoczęto od zdjęcia nawierzchni bitumicznych nad Wałem Miedzeszyńskim, w miejscu konstrukcji kablobetonowej. Część stalowa mostu Łazienkowskiego została całkowicie pozbawiona nawierzchni. Wycięto również bariery oraz oświetlenie. Remont mostu pochłonie ponad 104 mln złotych.

Nazwa inwestycji: Remont mostu Łazienkowskiego
Inwestor: Miasto Warszawa
Generalny wykonawca: konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure SA i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o.
Początek realizacji: 13 kwietnia 2015
Planowane oddanie do użytku: 31październik 2015
Koszt inwestycji: 104 363 937,74 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej