Rozpoczął się remont dworca w Łańcucie

2010-10-08 18:20
Dworce w Polsce, kolej, PKP SA
Autor: PKP SA

Bardziej funkcjonalny i bezpieczny oraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – taki będzie dworzec w Łańcucie po remoncie. Wybrany w drodze przetargu wykonawca – Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane ŁAD-BUD – rozpoczął prace budowlane. Remont dworca zakończy się w II kwartale 2012 roku.

Koszt remontu dworca w Łańcucie wyniesie 2 117 628 zł netto. Budynek będzie miał odnowioną elewację, wymienione drzwi, okna oraz wszystkie rodzaje instalacji. Będzie także zabezpieczony przed wilgocią.

Po remoncie cała przestrzeń związana z obsługą podróżnych stanie się bardziej przyjazna i funkcjonalna. Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki zainstalowaniu dźwigu panoramicznego. Wyposażony będzie ponadto w system informacji wizualnej oraz monitoring. W budynku powstaną też między innymi nowe kasy oraz toalety.
Nowe oblicze zyska także najbliższe otoczenie dworca. Powstanie parking, odnowione zostaną przyległe do dworca chodniki.

Funkcje dworca tymczasowego będą podczas remontu pełniły specjalne kontenery. Znajdą się w nich kasy oraz poczekalnia.
Remont dworca w Łańcucie to nie jedyna inwestycja, jaką Polskie Koleje Państwowe S.A. realizują w województwie podkarpackim. Trwają prace budowlane na dworcu w Przemyślu. Remont czeka także dworce w Przeworsku i Leżajsku. W II kwartale 2013 roku zakończy się natomiast remont dworca w Jarosławiu.

Polskie Koleje Państwowe prowadzą wielki program rewitalizacji dworców kolejowych. Jest to największa modernizacja dworców od 20 lat!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej