Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Brzegu

2008-06-24 16:40
Oczyszczalnia ścieków w Brzegu
Autor: brak danych

Konsorcjum firm PM Group i Ekocentrum zakończyło pracę przy pierwszym etapie projektu ''Oczyszczanie ścieków w Brzegu''. Jest to największa w regionie powiatu brzeskiego i oławskiego inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi ponad 30 milionów euro.

Konsorcjum firm jako inżynier kontraktu zarządzało Rozbudową oczyszczalni ścieków w Brzegu. Zakres prac obejmował nadzór inwestorski, zarządzanie finansowe wraz z rozliczeniem przedsięwzięcia, a także odbiór końcowy i rozruch technologiczny obiektu.

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Budimex Dromex, której zadanie polegało na wyposażeniu obiektu w nowoczesne urządzenia, dzięki którym zmniejszy się ilość osadów.
Zmodernizowana oczyszczalnia pozwoli również na wykorzystanie powstającego biogazu do produkcji energii elektrycznej przy pomocy specjalnie do tego celu wybudowanych agregatów prądotwórczych. Koszt pierwszego etapu inwestycji wyniósł ponad 3,5 miliona euro, w tym 60% środków pochodziło z Unii Europejskiej.
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Brzegu to jedna z trzech części projektu realizowanego przez konsorcjum PM Group
i Ekocentrum. W wyniku kolejnych kontraktów zostanie rozbudowany system kanalizacyjny o długości około 260 kilometrów, która swoim zasięgiem obejmie pięć gmin.

Oczyszczanie ścieków w Brzegu to jeden z projektów unijnych, w którym uczestniczy konsorcjum. Firmy zarządzają również sześcioma kontraktami w ramach projektu Oczyszczanie Ścieków i Dostawa Wody dla Miasta Poznania. Konsorcjum uczestniczy również w przedsięwzięciu, które ma poprawić gospodarkę wodno-ściekową na terenie 22 gmin w dorzeczu rzeki Parsęta. Jest to jeden z największych projektów unijnych w Polsce, jego budżet wynosi 180 milionów euro.

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej