Rewitalizacja placu miejskiego w Namysłowie

2016-10-17 16:22
Rewitalizacja miejskiego placu w Namysłowie
Autor: materiał prasowy W ramach inwestycji powstanie plac zabaw, który ma nawiązywać wygladu do historycznego zamku

Namysłów dostał dotację na stworzenie nowego placu miejskiego. Symboliczny czek na kwotę 85 000 zł został przekazany burmistrzowi miasta przez Fundację Pracowniczą firmy Velux.

Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie projektu rewitalizacji zieleni oraz budowy placu zabaw u zbiegu ulic Stanisława Dubouis, Bolesława Chrobrego i 3 Maja. Teren położony jest w centralnym punkcie Namysłowa, wśród zabytkowej architektury. W pobliżu znajdują się m.in. historyczne mury obronne i browar. Rewitalizacja rozpocznie się z początkiem wiosny 2017. Plac objęty jest ochroną opolskiego konserwatora zabytków.

Aktualnie trwają prace związane z opracowaniem zakresu robót związanych z inwestycją. W planach jest posadzenie nowych krzewów, postawienie ławek, usypanie ścieżek i budowa placu zabaw, który ma nawiązywać do wygladu historycznego zamku. Koncepcja zakłada obsadzenie skweru czerwonymi berberysami. W realizacji zadania pomogą pracownicy fabryki Velux, którzy mają porządkować teren i sadzić rośliny.

Rewitalizacja miejskiego placu w Namysłowie
Autor: materiał prasowy Plac miejski w Namysłowie przed rewitalizacją
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej