Remont Trasy Łazienkowskiej. Warszawiaków czekają duże utrudnienia w ruchu. Od kiedy? Objazdy

2021-12-08 13:10
Remont Trasy Łazienkowskiej
Autor: youtube Aktualnie w ciągu Trasy Łazienkowskiej prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wzmocnienie wiaduktu południowego. Ruch po wiadukcie nad Agrykolą odbywa się trzema pasami

Remont Trasy Łazienkowskiej, czyli wyburzanie wiaduktów nad Agrykolą, oznacza gigantyczne korki na drodze i zdecydowanie większy ruch na pozostałych przeprawach przez Wisłę. Jeżeli dołożymy do tego opady śniegu i śliskie nawierzchnie, nie trudno sobie wyobrazić, jakie wyzwania czekają na kierowców podczas zimowej aury. Kiedy ruszy remont Trasy Łazienkowskiej i czy będzie ona przejezdna?

Spis treści

  1. Kiedy rusza remont Trasy Łazienkowskiej?
  2. Czy Trasa Łazienkowska będzie przejezdna podczas remontu?
  3. Jak długo potrwa remont Trasy Łazienkowskiej?
  4. Jak ominąć korki podczas remontu Trasy Łazienkowskiej?
  5. Jakie będą nowe wiadukty w ciągu Trasy Łazienkowskiej?
  6. Gdzie remont Trasy Łazienkowskiej? - mapa

Przypomnijmy, że 2 lipca 2021 roku została podpisana umowa z firmą Skanska na przebudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola nad rondem Stanisława Sedlaczka. Obiekty powstały w 1974 roku, a ich aktualny stan wymaga całkowitego rozebrania i wybudowania od podstaw. Kierowców warszawskich czekają trudne lata w związku z remontem Trasy Łazienkowskiej. Aż na 37 skrzyżowaniach zostanie przeprogramowana sygnalizacja świetlna w związku z modernizacją drogi.

Kiedy rusza remont Trasy Łazienkowskiej?

Wyburzanie wiaduktów nad Agrykolą w ciągu Trasy Łazienkowskiej rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. Aktualnie prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wzmocnienie wiaduktu południowego. Ruch po tym wiadukcie odbywa się trzema pasami. zobacz film.

Czy Trasa Łazienkowska będzie przejezdna podczas remontu?

Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską ma być zachowana przez cały czas prowadzenia robót. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi.

Jak długo potrwa remont Trasy Łazienkowskiej?

Zgodnie z założeniami Skanska zrealizuje prace budowlane w ciągu 32 miesięcy, czyli potrwają one prawie 3 lata, do marca 2024 roku. Ich koszt wyniesie około 87,5 mln zł.

Jak ominąć korki podczas remontu Trasy Łazienkowskiej?

Zanim wiadukt północny zostanie wyburzony, drogowcy muszą uzgodnić i wprowadzić tymczasową organizację ruchu. Część kierowców przeniesie się na pewno na inne przeprawy przez Wisłę, ale utrudnienia i tak będą. Na pewno warto wiedzieć co nieco o planowanych zmianach i objazdach.

Objazdy do Mostu Siekierkowskiego: ul. Puławską i Goworka, Alejami Ujazdowskimi lub Waryńskiego i Spacerową do Gagarina i Czerniakowskiej. Trasę będzie można także ominąć, jadąc: aleją Niepodległości, Wilanowską, Trasą Siekierkowską, Czerniakowską.

Jest też szansa na przeniesienie ruchu bardziej na południe stolicy. Chodzi o Południową Obwodnicą Warszawy, która powinna być gotowa do 22 grudnia 2021, czyli jeszcze tej jesieni. W końcu jest realna szansa na otwarcie ostatniego odcinka POW, czyli Tunelu pod Ursynowem. 3 grudnia 2021 obiekt otrzymał pozytywną decyzję strażaków. Czytaj więcej TUTAJ.

Jakie będą nowe wiadukty w ciągu Trasy Łazienkowskiej?

Przebudowany fragment Trasy Łazienkowskiej ma długość ok. 400 m. Po modernizacji wiaduktu, poza nowymi jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie. Nowe wiadukty mają być wybudowane zgodnie z obowiązującymi, wyższymi standardami w zakresie dostępności i wytrzymałości obiektów.

Gdzie remont Trasy Łazienkowskiej? - mapa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej