Remont siedziby Urzędu Stanu Cywilnego

2007-05-21 18:56

Jeden z najcenniejszych zabytków warszawskiej Starej Pragi doczekał się w końcu remontu. Pawilon dawnej komory wodnej przy ulicy Kłopotowskiej niedługo odzyska swój blask.

Chodzi o XIX-wieczny pawilon, siedzibę praskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Do tej pory budynek nie prezentował się najlepiej. Brudne elewacje i odpadający tynk to już przeszłość. Roboty już się zaczęły. Pracownicy firmy budowlanej Pawła Lisa wyrzucają ze środka tony gruzu. Projekt remontu przygotowała pracownia architektoniczna Anny Rostkowskiej (Proart) specjalizująca się w przywracaniu blasku zabytkowym budynkom.
Po modernizacji obiekt będzie miał kolejne piętro. Wewnątrz budynku mieścić się będzie nadal Urząd Stanu Cywilnego z salą ślubów, Dział Akt Zabużańskich z archiwum i pracownią konserwacji starych dokumentów. Poza przebudową wnętrz wymieniona będzie część dachów, odrestaurowane elewacje i rzeźby, piwnice zaś otrzymają specjalny system izolacji. Na remont miasto wyda prawie 4,5 mln zł. Remont potrwa aż do połowy lutego 2008 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej