Remont pasażu Wiecha - ciąg dalszy

2007-07-11 16:31

Wyremontowanym, eleganckim pasażem Wiecha warszawiacy spacerują już od ponad pół roku. Teraz przyszła pora na miejskie placyki przylegające do deptaka - zmienią wygląd w kilka miesięcy.

Wygląd zmienią trzy małe place w centrum miasta: przy kinie Atlantic, ulicy Chmielnej i w rejonie ulicy Złotej. Jako pierwszy wyremontowany zostanie placyk przy kinie. Tam prace przygotowawcze już się rozpoczęły - trwa wyburzanie zrujnowanych schodów. Projekt zagospodarowania placyków przygotowała firma MAAS, która opracowała też przekształcenie pasażu Wiecha. Architekci z tej pracowni na placach zaplanowali dużo zieleni. Trawa, krzewy, rośliny okrywowe będę rosły pomiędzy ścieżkami spacerowymi i ławkami. Inaczej zostanie urządzony plac przy ulicy Złotej. Oprócz granitowych płyt będą ławki i piękna roślinność. Zarząd Terenów Publicznych nadal wybiera firmę, która zajmie się tą inwestycją. Poznamy ją w połowie lipca 2007 roku. Modernizacja trzech placów w centrum miasta będzie kosztowała 1,95 mln zł. Prace rozpoczną się na początku wakacji i potrwają do października 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej