Ratusz Ochoty do remontu

2007-05-22 15:46
Ratusz
Autor: brak danych

Ratusz Ochoty w Warszawie wymaga gruntownego remontu. Procedura przetargowa została zakończona. Wyłoniony został wykonawca praw projektowych. Za ćwierć miliona złotych warszawska pracownia GID opracuje projekt przebudowy ratusza. Prace zaczną się w przyszłym roku.

Ochoccy urzędnicy pracują w pięciopiętrowym budynku przy Grójeckiej 17a. Gmach wymaga remontu. Dziś nie ma w nim miejsca na wydział obsługi mieszkańców, który powinna mieć każda siedziba dzielnicowych urzędników. Trzeba też odnowić łazienki, korytarze i windy. Na początku sierpnia 2006 roku do przetargu na zaprojektowanie przebudowy ochockiego ratusza stanęły dwie firmy. Wygrała pracownia GID z Warszawy, która chce przeprojektować budynek za nieco ponad 250 tys. zł. Za projekt architektoniczny koncepcji modernizacji budynku odpowiedzialna jest firma JN Architekci.

Dzięki modernizacji budynek stanie się bardziej dostępny, pojawią się podjazdy i windy dla niepełnosprawnych. Nad głównym wejściem do budynku pojawi się szklana dobudówka. Na potrzeby urzędu zostanie też zaadaptowane pierwsze piętro budynku - to tam po remoncie będą zbierać się na sesjach radni. Remont obiektu obejmie wymianę wszelkich możliwych instalacji, ocieplenia budynku, wykonanie wentylacji mechanicznej, wymianę ogrzewania. Elewacja frontowa zostanie zmieniona. Dla podkreślenia nowoczesności budynku zostanie wykonana szklana elewacja. Koszt modernizacji ratusza na Ochocie wyniesie ponad 14 mln zł. Prace zostaną sfinansowane z budżetu miasta. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej