Radomianie mają nowy stadion. Zobacz jak wygląda stadion w Radomiu

2012-09-12 13:16
Stadion lekkoatletyczny w Radomiu
Autor: MOSiR Radom Stadion w Radomiu. W ramach inwestycji powstało m.in. boisko piłkarskie o wymiarach 105 m x 68 m oraz arena lekkoatletyczna z 8-torową bieżnią 

Po dwóch latach zakończyła się gruntowna przebudowa stadionu w Radomiu. Arena lekkoatletyczna dostosowana została do rozgrywania mistrzostw Polski, stadion spełnia wymogi do rozgrywania meczów w I lidze. Na trybunach będzie mogło zasiąść niemal 5 tysięcy osób.

Stadion w Radomiu ma 4066 miejsc siedzących, w tym 72 dla VIP-ów, 222 dla kibiców gości, 16 dla dziennikarzy i 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Do obiektu prowadzą trzy wejścia - na trybunę A można dostać się od stronu ulicy Narutowicza, na trybunę B od strony ulicy Planty, natomiast  trybuna dla gości znajduje się od strony ul. Chałubińskiego. Przy stadionie powstała 8-torowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 m. W hali znajduje się bieżnia 5-torowa o długości 80 m, zakończona zeskokiem, co umożliwia organizację zawodów w skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż i skoku o tyczce. Pod trybunami znajdują się szatnie, punkt medyczny, pokój sędziowski, pokoje antydopingowe. Arena lekkoatletyczna dostosowana jest do rozgrywania mistrzostw Polski, stadion spełnia wymogi licencyjne do rozgrywania meczów w I lidze. W części podziemnej zaplanowano parking, w którym znalazło się 56 miejsc postojowych.

Stadion lekkoatletyczny w Radomiu wybudowało konsorcjum firm Rosa-bud  i Romines. Koncepcję wstępną opracowała pracownia architektoniczna Roberta Kornatka, projekt wykonawczy wykonała pracownia Arch-Geo sp. z o.o. natomiast projekt zamienny Studio Architektoniczne Wojciecha Gęsiaka. Inwestycja w Radomiu kosztowała 32 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wyniosło 11,4 mln zł.

Prace przy przebudowie stadionu rozpoczęły się w 2010 r. W pierwszym etapie rozebrano stare trybuny i zdemontowano betonowy tor kolarski. Poza stadionem rozebrano również korty tenisowe, na miejscu których znajduje się obecnie główne wejście do nowego stadionu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej