Radom. Zespół Szkół Muzycznych w nowej siedzibie

2012-06-01 13:00
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolbego w Radomiu
Autor: UM Radom Nowa siedziba Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolbego w Radomiu

Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu ma nową siedzibę. Realizacja inwestycji trwała dwa lata. Budynek oddano do użytku w 2010 roku. Całkowity koszt budowy wyniósł ponad 43 mln zł. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej (21 mln zł), pozostałą kwotę wyłożyło miasto. Najbardziej efektowną częścią szkoły muzycznej w Radomiu jest sala koncertowa, która pomieści 500 osób.

Szkoła muzyczna w Radomiu - galeria zdjęć

Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu

Nowa siedziba Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 6260 mkw. Obiekt jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek usytuowany jest na skraju Parku Leśniczówka. Wybierając lokalizację zadbano o to, aby zapewnić uczniom jak najlepsze warunki nauki. Sale dydaktyczne oddalone są od hałasu ulicznego, natomiast okna budynku wychodzą na wewnętrzny dziedziniec. Ponadto kształcenie słuchu, śpiew, nauka gry na instrumentach odbywają się w pomieszczeniach z izolacją akustyczną.

Najbardziej efektowną częścią szkoły jest sala koncertowa, która pomieści 500 osób. Dzięki odpowiedniej akustyce w sali mogą odbywać się koncerty kameralne, symfoniczne, możliwe jest również przeprowadzanie konkursów muzycznych. W szkole dostępne jest także studio nagrań, reżyserka oraz sala zespołu kameralnego. W budynku znajdują się też sale dydaktyczne, pracownie informatyczne, sale do rytmiki, biblioteka, świetlica i część sportowa.

Budowa szkoły została dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł ponad 43 mln zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej wyniosła 21 mln zł, pozostałą kwotę pokryło miasto.

 Szczegółowe informacje o nowej siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu >>

Projekt architektoniczny szkoły w Radomiu opracowało biuro Archi-Rad 2000. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji pełniła firma ROSA-BUD z Radomia, wchodząca w skład Grupy ROSA. Wykonawca działa na rynku budowlanym od 2000 roku. Zakres jego działalności obejmuje kompleksowe wykonawstwo projektów dla sektora publicznego, obiektów przemysłowych oraz budynków mieszkalnych. Firma wykonuje nowe obiekty, przeprowadza modernizacje budynków istniejących, a także specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych.

Budynek szkoły otrzymał nagrodę im. Alfonsa Pinno za najlepszy obiekt oddany do użytku w latach 2009-2010 w Radomiu, z kolei firma ROSA-BUD została doceniona przez SARP za wykonanie obiektu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła sie w grudniu 2008 roku i trwała dwa lata. Zajęcia w nowym budynku prowadzone są od września 2010 roku. Zespół Szkół Muzycznych obejmuje dział nauczania ogólnokształcącego, tj. szkołę podstawową, gimnazjum i liceum oraz szkołę muzyczną I i II stopnia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej