Przyszłość centrum Warszawy: dyskusja na temat projektu zagospodarowania

2010-07-14 18:52
Centrum Warszawy
Autor: UM Warszawa Widok na ścisłe centrum stolicy

Plany, plany, plany... Władze miasta przedstawiły projekt na zagospodarowanie centrum Warszawy. Już teraz projekt ten może obejrzeć każdy, w PKiN jest dostępny aż do 16 sierpnia.Czy tak będzie wyglądała stolica Polski, to jeszcze nie jest pewne. W projekcie znalazły się wieżowce sięgające niespełna 250 metrów wysokości. Między nimi Pałac Kultury, nie z tej epoki... W planach jest także szeroki oszklony pasaż handlowy i liczne fontanny. Szklane domy, a pomiędzy nimi szklany dach, przykrywający plac miejski. Na razie tylko na papierze. W rzeczywistości nie wiadomo jeszcze za jak długo i za ile...

Centrum Warszawy
Autor: UM Warszawa Centrum stolicy w godzinach wieczornych. Pałac Kultury ledwie widoczny...

Projekt jest dostępny w Pałacu Kultury i Nauki od 12 lipca do 16 sierpnia 2010 r. Może go obejrzeć każdy zainteresowany i swoje ewentualne uwagi złogsić do Prezydenta m.st. Warszawy do 6 września 2010 r. Plany nowego centrum Warszawy powstały w Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju, pod kierunkiem arch. Jolanty Urbanowskiej.

Odbędzie się także dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami; zaplanowano ją na 22 lipca 2010 r. w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, PKiN, pl. Defilad 1, piętro XX, pok. 2018, od godz. 16.00.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej