Przychodnia w Płocku będzie rozbudowana

2007-05-17 18:28
Przychodnia
Autor: brak danych

Chodzi o przychodnię rehabilitacyjną przy ul. Tysiąclecia w Płocku. Rozbudowa obiektu zostanie dofinansowana ze środków PERON, ale tylko wtedy gdy budynek powstanie na przełomie 2007 i 2008 roku.

Rozbudowa placówki została podzielona na dwa etapy: pierwszy to budowa zupełnie nowego obiektu na tyłach przychodni. Budynek ma mieć dwie kondygnacje, to właśnie do niego przeprowadzi się rehabilitacja. Na parterze będą m.in. zespoły masażu i wodolecznictwa, pracownie światłolecznictwa, elektroterapii, pola magnetycznego. Natomiast na pierwszym piętrze - kinezyterapia, ciepłolecznictwo, krioterapia. Będą też sale ćwiczeń indywidualnych oraz barek dla pacjentów. Ten etap zrealizuje firma Lipowski. Płocki Zespół Opieki Zdrowotnej chce wystąpić do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o pieniądze na wyposażenie tego zupełnie nowego budynku. Dofinansowanie to może wynieść nawet 40 proc. Aby otrzymać te pieniądze PZOZ musi zakończyć inwestycję na przełomie 2007 i 2008 roku.

Do nowego budynku przeprowadzi się cała przychodnia rehabilitacyjna. Wówczas będzie można ruszyć z gruntownym remontem starej części. Obiekty zostaną w pełni dostosowane do wymagań i potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt robót to ponad 7 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej