Przychodnia w Płocku będzie rozbudowana

2007-05-17 18:28
Przychodnia
Autor: brak danych

Chodzi o przychodnię rehabilitacyjną przy ul. Tysiąclecia w Płocku. Rozbudowa obiektu zostanie dofinansowana ze środków PERON, ale tylko wtedy gdy budynek powstanie na przełomie 2007 i 2008 roku.

Rozbudowa placówki została podzielona na dwa etapy: pierwszy to budowa zupełnie nowego obiektu na tyłach przychodni. Budynek ma mieć dwie kondygnacje, to właśnie do niego przeprowadzi się rehabilitacja. Na parterze będą m.in. zespoły masażu i wodolecznictwa, pracownie światłolecznictwa, elektroterapii, pola magnetycznego. Natomiast na pierwszym piętrze - kinezyterapia, ciepłolecznictwo, krioterapia. Będą też sale ćwiczeń indywidualnych oraz barek dla pacjentów. Ten etap zrealizuje firma Lipowski. Płocki Zespół Opieki Zdrowotnej chce wystąpić do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o pieniądze na wyposażenie tego zupełnie nowego budynku. Dofinansowanie to może wynieść nawet 40 proc. Aby otrzymać te pieniądze PZOZ musi zakończyć inwestycję na przełomie 2007 i 2008 roku.

Do nowego budynku przeprowadzi się cała przychodnia rehabilitacyjna. Wówczas będzie można ruszyć z gruntownym remontem starej części. Obiekty zostaną w pełni dostosowane do wymagań i potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt robót to ponad 7 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej