Przebudowa oczyszczalni ścieków w Pruszkowie rozpoczęta

2010-07-14 13:23
Oczyszczalnia ścieków w Pruszkowie
Autor: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Oczyszczalnia ścieków w Pruszkowie

Przebudowa oczyszczalni (za ok. 20 mln zł) umożliwi powstanie ok. siedmiokilometrowego odcinka autostrady A2, która będzie przebiegała przez teren gmin Pruszków, Piastów (powiat pruszkowski) i Ożarów Mazowiecki (powiat warszawsko – zachodni).

Zakład w Pruszkowie dziennie oczyszcza ścieki z ok. 150 tys. domów. Modernizacja jest konieczna, gdyż przez jego teren przebiegać będzie fragment autostrady A2 wybudowany na odcinku od Pruszkowa do Węzła Konotopa.

Zakład dziennie oczyszcza ok. 42 tys. m3 ścieków. Obsługuje Pruszków i część okolicznych miejscowości, a prace budowlane przy autostradzie nie mogą wstrzymać jego działalności. W ramach modernizacji oczyszczalni wybudowana zostanie nowa przepompownia i kolektory. Powstaną one na terenie wolnym od inwestycji. Stare urządzenia zostaną zdemontowane w momencie zakończenia przebudowy i uruchomienia nowych instalacji. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 20 mln zł. Prace przy oczyszczalni zakończą się wiosną 2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej