Powstanie nowy kampus Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

2010-10-29 16:35

26 października wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego kampusu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu.

Obiekty kampusu Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu staną w dzielnicy Dańdówka, na terenie o łącznej powierzchni blisko 10 tys. mkw. W ramach inwestycji powstanie sześciopiętrowy budynek główny wydziału o powierzchni 4,5 tys. mkw., dwukondygnacyjna sala audytoryjna na 300 osób, sale dydaktyczne i laboratoria, siedziby katedr. Wszystkie budynki zostaną połączone przewiązkami i powstaną obok pierwszego obiektu, zbudowanego w 2006 roku za kwotę 16 mln zł. Budowa zakończy się w 2013 roku.

Koszt powstania kampusu wyniesie łącznie prawie 50 mln zł. Większość środków na budowę kampusu pochodzi od Ministerstwa Zdrowia. Samorząd Województwa Śląskiego wsparł budowę kampusu kwotą 8 mln zł. 2,5 mln zł dołoży miasto Sosnowiec.

Wydział Farmaceutyczny utworzono w 1971 roku i jest jednym z pięciu wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Kształci się na nim prawie 2 tys. studentów, na czterech kierunkach: farmacji, analityce medycznej, biotechnologii i kosmetologii.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej