Powstanie elektrownia wodna na Odrze

2010-12-06 15:42
Elektrownia wodna Łapino
Autor: ENERGA S.A. Elektrownia wodna Łapino

Nowa elektrownia wodna o mocy 2 MW powstanie na Odrze w województwie dolnośląskim. Wartość inwestycji szacowana jest na 23 mln zł. Elektrownia zostanie uruchomiona w pierwszym półroczu 2012 r.

MEW 1, spółka zależna od MEW S.A. podpisała 6 grudnia umowę zakupu gruntu, na którym powstanie kolejna mała elektrownia wodna. Jest to już szósta inwestycja firmy od nieco ponad rocznej działalności w obszarze produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane ze środków pochodzących z kredytu preferencyjnego.

- Przed nami kolejny, duży projekt, który wzbogaca portfel inwestycji MEW. Mając na uwadze skalę działań, towarzyszące temu wyzwania oraz koordynację szeregu prac, przewidziany termin realizacji przedsięwzięcia w województwie dolnośląskim jest stosunkowo krótki. Aktywnie pracujemy nad pozyskaniem nowych lokalizacji i rozpoczęciem dalszych projektów, zgodnie z wytyczonymi celami strategicznymi - podkreśla Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW SA.

Aktualnie MEW prowadzi sześć projektów, w tym 0,56 MW w Cieszynie, 0,25 MW w województwie podkarpackim, 0,25 MW w podlaskim, 6 MW w małopolskim, 0,12 MW na terenie Wielkopolski oraz 2 MW na Dolnym Śląsku. Biorąc pod uwagę fakt, iż realizowane przedsięwzięcia przebiegają zgodnie z harmonogramem, firma prognozuje zbudować do 2013 r. elektrownie wodne o łącznej mocy 9,18 MW. W konsekwencji wolumen inwestycji spółki trzykrotnie przewyższył prognozy, które były czynione w lutym - według poprzednich założeń do 2013 r. MEW planowała budowę elektrowni wodnych o łącznej mocy 2,9 MW.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej