Powierzchnia dla firmy Google w nowej inwestycji Centrum Praskie Koneser

2015-05-21 14:51
Centrum Praskie Koneser – Budynek A – to tu zlokalizowana będzie siedziba Google Campus Warsaw
Autor: brak danych Centrum Praskie Koneser – Budynek A – to tu zlokalizowana będzie siedziba Google Campus Warsaw

W Centrum Praskim Koneser w Warszawie powstaje nowa inwestycja skierowana do polskich przedsiębiorców oraz założycieli start-up’ów i innowacyjnych firm – projekt Campus Warsaw sygnowany przez firmę Google.

Przestrzeń do wspólnej pracy od Google – nowa inwestycja w Centrum Praskim Koneser

Nowa inwestycja –  Centrum Praskim Koneser, to wielofunkcyjny projekt deweloperski realizowany przez Grupę Liebrecht&wooD oraz BBI Development SA. Jednym z najemców dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek zostanie firma Google, która ma zamiar zbudować tu  Google Campus Warsaw – inicjatywę i przestrzeń do wspólnej pracy, które ułatwiają zdobywanie wiedzy i międzybranżowych kontaktów. Będzie to pierwszy tak znaczący najemca powierzchni biurowej w Koneserze i jednocześnie jedyna tego typu inwestycja w Polsce oraz w tej części Europy.

Google Campus Warsaw to część globalnego programu „Google for Entrepreneurs”. Podobne placówki mieszczą się już w Londynie, Tel Awiwie, Seulu, a wkrótce także w Madrycie i Sao Paulo. Jest to przestrzeń zaprojektowana do wspólnej pracy i organizacji eventów. Wypełniają ją wspólne powierzchnie biurowe i rekreacyjne np. kawiarnia. Współtwórcy wybrali na siedzibę CPK chcąc przyczynić się do rewitalizacji dawnej Wytwórni Wódek, ale również dlatego, że Praga to przestrzeń zarezerwowana dla ludzi kreatywnych. Nowa inwestycja Googla ma zostać otwarta jeszcze w IV kwartale 2015, natomiast zakończenie budowy całego kompleksu Centrum Praskie Koneser ma nastąpić w 2017.

Centrum Praskie Koneser to wyjątkowy projekt kompleksu o charakterze loftowym, który zlokalizowany jest w sercu warszawskiej Pragi – w kwartale ulic Białostockiej, Ząbkowskiej, Markowskiej oraz Nieporęckiej. Zakłada on połączenie funkcji mieszkalnej, biurowej, handlowej i rekreacyjnej w jednym miejscu. Oprócz mieszkań (w tym loftów), placów publicznych i biur, w skład kompleksu wejdą również m. in. centrum konferencyjne, hotel, oraz pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. CPK to kompleks doskonale skomunikowany z innymi częściami stolicy. Tuż obok znajduje się nowowybudowana stacja II linii metra, liczne przystanki autobusowe i tramwajowe a także Dworzec Warszawa Wileńska.

Nazwa inwestycji: Google Campus Warsaw – nowa inwestycja w Centrum Praskim Koneser
Adres inwestycji: kwartał ulic: Białostocka, Ząbkowska, Markowska, Nieporęcka, Praga-Północ, Warszawa
Inwestor: Google
Autor projektu architektonicznego:
Generalny wykonawca:
Początek realizacji: maj 2015
Planowane oddanie do użytku: IV kwartał 2015
Powierzchnia użytkowa:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej