Postęp prac przy budowie placówek oświatowych we Wrocławiu

2016-12-19 15:50
Nowe placówki oświatowe we Wrocławiu
Autor: DGM Architekci Wizualizaca szkoły przy ul. Kłodzkiej we Wrocławiu

Przy ulicy Kłodzkiej i na Stabłowicach powstają dwie nowoczesne placówki oświatowe dla około 2000 uczniów i 400 przedszkolaków. Inwestorem jest Zarząd Inwestycji Miejskich, a generalnym wykonawcą firma Skanska. Obie placówki mają być oddane do użytkowania do połowy 2017 roku. Jak myślicie, czy dzieci zaczną naukę w nowych szkołach od września?

Budowa szkoły na wrocławskich Stabłowicach ruszyła w listopadzie 2016. Placówka pomieści 1200 uczniów i 200 przedszkolaków. W placówce zaprojektowano przestronne sale lekcyjne, nowoczesne pracownie komputerowe, bibliotekę, świetlice, a także sale gimnastyczne, w tym również do gimnastyki korekcyjnej. W otoczeniu budynku powstaną place zabaw oraz wielofunkcyjne boisko i bieżnia ze skocznią.

Dotychczas Skanska wykonała konstrukcję budynku, pokrycie dachów, ściany murowane zewnętrzne wypełniające oraz działowe, jak również sieci zewnętrzne dookoła budynku wraz z dwiema przepompowniami ścieków sanitarnych i wód deszczowych. Gotowa jest instalacja wodociągowa, hydrantowa, ciepła technologicznego i centralnego ogrzewania oraz przeważająca część instalacji wentylacyjnej. Aktualnie trwają prace wykończeniowe.

Aby zakończyć inwestycję trzeba jeszcze m.in. wykonać nawierzchnie sportowe, zamontować 11 central wentylacyjnych oraz absorpcyjną gazową pompę ciepła.

Projekt szkoły na Stabłowicach powstał w pracowni VROA Architekci.

Szkoła we Wrocławiu na Stabłowicach
Autor: Skanska SA Zdjęcie z budowy szkoły na Stabłowicach we Wrocławiu
Szkoła Stabłowice Wrocław
Autor: VROA Architekci Wizualizacja szkoły na wrocławskich Stabłowicach

Szkoła i przedszkole na Gaju
Druga placówka oświatowa powstaje przy ul. Kłodzkiej. Budowa ruszyła w grudniu 2015. Zespół Szkolno-Przedszkolny pomieści 750 uczniów i 200 przedszkolaków. Przy szkole powstanie nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy, place zabaw i parkingi.

Dotychczas powstała cała konstrukcja żelbetowa i murowa budynku. Dach pokryto blachą trapezową, zamontowano dźwigary z drewna klejonego nad salą sportową. Wykonawca ułożył przyłącza i rozprowadził zewnętrzne instalacje kanalizacji sanitarnej, deszczowej i drenarskiej. Na ukończeniu są roboty związane z ociepleniem i pokryciem dekarskim stropodachów oraz ułożeniem tynków i posadzek jastrychowych wewnątrz obiektu. Kończą się roboty instalacyjne branży sanitarnej i elektrycznej.

Wokół budynku trwają roboty ziemne pod boiska i place zabaw oraz podbudowy dróg i parkingów. W styczniu 2017 zaplanowano montaż wewnętrznej stolarki i ślusarki aluminiowej oraz rozpoczęcie prac malarskich i dostawę wykładzin podłogowych.

Projekt szkoły powstał w pracowni DGM Architekci.

Nowe placówki oświatowe we Wrocławiu
Autor: Skanska SA Zdjęcie z budowy placówki oświatowej we Wrocławiu przy ul. Kłodzkiej

Remont na Muchoborze Wielkim
Dodatkowo na Muchoborze Wielkim trwa rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 przy ul. Stanisławowskiej. Obecnie do placówki uczęszcza ponad tysiąc dzieci. Obiekt powiększony zostanie o dodatkowe 12 klas, co umożliwi prowadzenie zajęć dydaktycznych i sportowych dla większej liczby uczniów. Prace podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy to remont dachu budynku szkolnego i remont małej sali gimnastycznej oraz budowa nowego budynku dydaktycznego wraz z częścią sportową. I etap ma być gotowy w styczniu 2017, a drugi do 30 czerwca 2017.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej