Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Największy w Polsce park technologiczny w Gdyni otwarty

2013-03-15 10:26
Pomorski Park Naukowo Technologiczny
Autor: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni (www.ppnt.pl) Cechą charakterystyczmą Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni są przeszklone bryły kompleksu

Zakończyła się rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Park technologiczny w Gdyni to największy, pod względem powierzchni, kompleks laboratoryjno-badawaczy w Polsce. Obecnie powierzchnia całkowita PPNT wynosi 76 000 mkw., i jest szcześciokrotnie większa niż przed rozbudową.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Nowoczesny park technologiczny w Gdyni

W budynkach nowej części Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego dostępne są biura, laboratoria, prototypownie, powierzchnie wystawiennicze i sale konferencyjne. Park technologiczny w Gdyni dysponuje największą bazą sal konferencyjnych - 12 sal na 960 osób. To największy w kraju park naukowo-technologiczny pod względem powierzchni. Powierzchnia całkowita PPNT wynosi 76 000 mkw.  Obiekt został wybudowany przy al. Zwycięstwa Atutem inwestycji jest lokalizacja, a także bardzo dobra dostępność do środków komunikacji publicznej.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni powstał w 2001 roku. Od tego czasu wciąż się rozwija i wpiera rozwój przesiębiorczości w regionie. Budowa nowego gmachu Parku rozpoczęła się w 2010 roku i trwała 2,5 roku. Obecnie powierzchnia całkowita PPNT jest sześciokrotnie większa od powierzchni dostępnej przed rozbudową kompleksu.

Projekt PPNT przygotowali architekci z biura AEC Krymow Rogoyska Architekci. Budynki nowej części Parku wyróżnia nowoczesna architektura. Charakterystyczne są przeszklone bryły kompleksu. Fasada ze szkła nawiązuje do modernistycznego charakteru gdyńskiej zabudowy. Generalnym wykonawcą parku technologicznego w Gdyni była firma Warbud. Całkowita wartość inwestycji to ok. 208 mln zł, z czego 137 mln zł stanowią środki pozyskane z funduszy Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej