Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Największy w Polsce park technologiczny w Gdyni otwarty

2013-03-15 10:26
Pomorski Park Naukowo Technologiczny
Autor: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni (www.ppnt.pl) Cechą charakterystyczmą Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni są przeszklone bryły kompleksu

Zakończyła się rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Park technologiczny w Gdyni to największy, pod względem powierzchni, kompleks laboratoryjno-badawaczy w Polsce. Obecnie powierzchnia całkowita PPNT wynosi 76 000 mkw., i jest szcześciokrotnie większa niż przed rozbudową.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Nowoczesny park technologiczny w Gdyni

W budynkach nowej części Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego dostępne są biura, laboratoria, prototypownie, powierzchnie wystawiennicze i sale konferencyjne. Park technologiczny w Gdyni dysponuje największą bazą sal konferencyjnych - 12 sal na 960 osób. To największy w kraju park naukowo-technologiczny pod względem powierzchni. Powierzchnia całkowita PPNT wynosi 76 000 mkw.  Obiekt został wybudowany przy al. Zwycięstwa Atutem inwestycji jest lokalizacja, a także bardzo dobra dostępność do środków komunikacji publicznej.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni powstał w 2001 roku. Od tego czasu wciąż się rozwija i wpiera rozwój przesiębiorczości w regionie. Budowa nowego gmachu Parku rozpoczęła się w 2010 roku i trwała 2,5 roku. Obecnie powierzchnia całkowita PPNT jest sześciokrotnie większa od powierzchni dostępnej przed rozbudową kompleksu.

Projekt PPNT przygotowali architekci z biura AEC Krymow Rogoyska Architekci. Budynki nowej części Parku wyróżnia nowoczesna architektura. Charakterystyczne są przeszklone bryły kompleksu. Fasada ze szkła nawiązuje do modernistycznego charakteru gdyńskiej zabudowy. Generalnym wykonawcą parku technologicznego w Gdyni była firma Warbud. Całkowita wartość inwestycji to ok. 208 mln zł, z czego 137 mln zł stanowią środki pozyskane z funduszy Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej